1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

5 ciekawostek na temat Wielkiej Brytanii

123rf.com
123rf.com
W Wielkiej Brytanii samochody nadjeżdżają z lewej strony, w umywalce są dwa krany, a okna otwierają się na zewnątrz... Jakie jeszcze niespodzianki czekają na turystów? 

Choć powszechnie wiadomo, że w Wielkiej Brytanii samochody nadjeżdżają z lewej strony, w umywalce są dwa krany, a okna otwierają się na zewnątrz, to na turystów czeka znacznie więcej niespodzianek. Jak sobie z nimi poradzić? 

Językowe pułapki

Język angielski potrafi wprowadzić w błąd – na przykład nazwa tea oznacza nie tylko herbatę, ale również posiłek jedzony pod wieczór. Dostaliście od Brytyjczyka zaproszenie na popołudniową herbatkę? Istnieje duża szansa, że gospodarz zaserwuje coś więcej niż tylko filiżankę naparu. A jeśli już ją otrzymacie i chcecie wypić herbatę w prawdziwie angielskim stylu, pamiętajcie, że mleko dolewamy do naparu, nigdy odwrotnie.

Prawne kruczki

Wysyłasz kartkę z pozdrowieniami spod Big Bena? Uważaj, żeby nie przykleić znaczka z królową do góry nogami. Według angielskiego prawa za taką zniewagę grozi oskarżenie o zdradę stanu.

Przezorny jak Brytyjczyk

Wiata przystankowa ustawiona tyłem do ulicy to nie błąd konstruktorski, a przemyślane działanie zapobiegliwych Brytyjczyków, którzy zmagając się z codziennymi deszczami i kałużami, chronią się w ten sposób przed ochlapaniem przez przejeżdżające samochody. Nie wahaj się z niej skorzystać!

Pinta piwa

Wielka Brytania znana jest nie tylko ze wspaniałej herbaty, ale i z produkcji dobrego piwa. Jeśli wybierasz się do pubu i chcesz zamówić kufel ze złocistą zawartością, przygotuj się jednak, że miarą dużego piwa jest pinta (pint), czyli ok. 568 ml, a małe to jego połowa (half pint).

Poranny dress code

Brytyjczycy mają swobodne podejście do porannych wypraw po zakupy. Nie zdziw się, jeśli w osiedlowym sklepie zobaczysz sąsiada ubranego w szlafrok lub piżamę.

mat.pras. Ahmad Tea London.

Zobacz: szlafroki damskie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze