1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Obalamy 3 największe mity związane z nauką języka obcego

Obalamy 3 największe mity związane z nauką języka obcego

Fot. IStock
Jeżeli nie posługujesz się biegle językiem angielskim i masz problem, by nabyć tę umiejętność - sprawdź, czy nie ogranicza Cię przekonanie, które jest powszechne, ale nieprawdziwe.

Przez lata nauki trwaliśmy w przekonaniu, że do nauki języka angielskiego potrzebny jest talent, że nauka jest trudna i mozolna, że potrzeba wielu lat, aby nauczyć się płynnej komunikacji.

Oto 3 najczęściej spotykane mity:

Nie mam zdolności do nauki języka obcego
Do nauki języka nie potrzebne nam są zdolności. Języka może nauczyć się każdy, metodologią, której potrzebuje i zgodnie ze swoimi indywidualnymi predyspozycjami
Dla osób w moim wielu na naukę jest już z a późno
Na naukę nigdy nie jest za późno. Dorośli uczą się łatwiej. Mają lepiej rozwiniętą pamięć długotrwałą i są cierpliwi, aby na efekty poczekać. Dzieci natomiast łatwo się zniechęcają, zwłaszcza, kiedy efektów swojego działania nie widzą od razu.
Nauka języka obcego jest nudna
Tradycyjna nauka może być nużąca. Polega głównie na próbie przyswojenia sobie gramatyki i ogromnej ilości słówek. Nie akceptuje popełniania błędów i krytykuje wszelkie próby swobodnego mówienia. Warto znaleźć dla siebie szkołę, która swoją metodologią dopasowuje sposób nauki do Twoich indywidualnych predyspozycji.

 

Konsultacja z twórcą Instytutu Colina Rose:

 

Krzysztof Litwiński. Prezes Instytutu Colina Rose, były tłumacz Prezydenta USA. Z wykształcenia anglista, przez wiele lat zawodowy tłumacz, w tym osobisty tłumacz Prezydenta USA George’a W. Busha (seniora), brytyjskiej premier M. Thatcher i wielu liderów światowej polityki i biznesu. Założyciel i wieloletni partner Brian Tracy International w Polsce. Przez kilkanaście lat prezes i menadżer w globalnych korporacjach. Maratończyk.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze