1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jak uczyć dziecko angielskiego w domu - kilka pomysłów na naukę

Jak uczyć dziecko angielskiego w domu - kilka pomysłów na naukę

W dzisiejszych czasach umiejętność posługiwania się językiem angielskim nie jest niczym nadzwyczajnym. Można powiedzieć, że raczej nikt nie pyta, czy go znasz, a raczej w jakim stopniu. Naukę angielskiego warto rozpocząć już od najmłodszych lat, kiedy mózg chłonie wiedzę jak przysłowiowa gąbka. Z powodzeniem można wprowadzać malucha w świat angielskich słówek za pomocą zabawy.

Książki dla dzieci pomogą w nauce angielskiego

Książki dla dzieci mogą być świetną pomocą na drodze do nauki języka angielskiego. Na rynku jest wiele książeczek dla dzieci dostosowanych do różnych grup wiekowych. Maluszek z pewnością zainteresuje się kolorowymi obrazkami opatrzonymi nazwami np. zwierząt czy innych postaci. Nasza w tym rola, aby pokazać mu je i powiedzieć, jak brzmią ich nazwy w języku angielskim. Nauka przez zabawę to świetny sposób na zapamiętywanie. Nieco starsze dzieci mogą wybierać np. w publikacjach przedstawiających ich ulubione postaci z bajek, a jeśli potrafią już czytać i pisać np. wykreślankach. Co książki dla dzieci mogą wnieść do świata dziecka i języka angielskiego? Bardzo dużo! Rozwiną wyobraźnię, pobudzą do działania, wprowadzą w świat słówek. Na książki dla dzieci nigdy nie jest za wcześnie.

Szukasz książek dla dzieci? Odwiedź:

Nauka angielskiego jako codzienny rytuał

Plan dnia jest bardzo ważny na drodze do prawidłowego rozwoju dziecka i zapewnienia mu poczucia bezpieczeństwa. Nauka angielskiego może być jednym z punktów programu, który odpowiednio przeprowadzony sprawi, że dzieci nie będą mogły się go doczekać. Wybierzmy porę, kiedy maluchy są aktywne.

Niech ten codzienny rytuał będzie czasem "mówienia po angielsku". Warto zacząć od 10-20 minut, a następnie wraz z rozwojem słownictwa można postarać się na dłuższe sesje. Najważniejsze jest to, aby dziecka nie dopadła rutyna, więc warto być elastycznym. Jeśli widzimy, że staje się znudzone, zaproponujmy inną zabawę, albo przerwijmy naukę i wróćmy d niej za jakiś czas.

Zobacz także:

Nauka dziecka angielskiego - postaw na zainteresowania

Każde dziecko ma swoje upodobania, hobby. Jeśli wspomniany czas na angielski będzie związany tematycznie właśnie np. z ulubioną bajką malucha czy też aktywnością, to jest duża szansa na to, że zaktywizuje się i chętnie wejdzie do świata nowych angielskich słówek czy też już budowania zdań. Wiele zależy od tego, jak daną wiedzę przedstawimy. Ważne, aby robić to w sposób ciekawy i angażujący dziecko.

Nauka angielskiego dziecka - zadbaj o gesty, mimikę i rekwizyty

Nauka słówek nie musi być nudna, jeśli będziemy ją wcielać w życie z pomocą rekwizytów, zabawnych min czy odgrywania różnych scenek. W praktyce oznacza to, że dziecko znacznie łatwiej nauczy się słówka, jeśli dotknie danego przedmiotu. Jeśli więc uczymy go, jak powiedzieć łyżka, dajmy mu ją do ręki. Świetnym sposobem będzie także wcielenie się w postać o której mówimy. Kiedy uczymy malucha jak powiedzieć kot czy pies, postarajmy się zaszczekać, pochodzić na czworaka, jak również namówić do tego dziecko. Maluch udający psiaka i powtarzający słowo dog, na pewno szybciej je zapamięta niż w przypadku, gdy po prostu powiemy mu je siedząc biernie na dywanie.

Nauka języka angielskiego może być świetną przygodą dla dziecka, jak również doskonałym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Oswajanie dziecka z językiem za pomocą książek dla dzieci (takich jak: ) czy też zabawek lub wspólnych inscenizacji bardzo ułatwi mu wejście do świata nowego języka, co na pewno zaprocentuje w jego przyszłości.

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze