1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Pożegnaj tradycyjną suszarkę

Pożegnaj tradycyjną suszarkę

Masz dosyć planowania prania według prognozy pogody i potykania się o rozstawioną w mieszkaniu suszarkę? Pomyśl o Beko! (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Białe pranie w promieniach słońca faluje na wietrze w obsypanym kwiatami sadzie… Na co dzień suszenie prania nie ma w sobie nic romantycznego, szczególnie w naszej strefie klimatycznej. Masz dosyć planowania prania według prognozy pogody i potykania się o rozstawioną w mieszkaniu suszarkę? Pomyśl o Beko.

Pamiętam jak w czasie wakacji szłam przez uliczki w Palermo i tuż pod moimi nogami wylądowała para mokrych skarpetek, a zaraz za nimi zjechał na sznurku wiklinowy koszyk. Z okna na drugim piętrze wychyliła się kobieta, głośno krzycząc i gestykulując. Chciała, żeby wrzucić do kosza części garderoby, które spadły, gdy wieszała pranie na sznurkach rozciągniętych między oknami kamienic w poprzek ulicy. Tam wyglądało to malowniczo, ciągnące się przez całą długość ulicy labirynty sznurków a na nich kolorowe pranie na tle błękitnego nieba.

Nie mamy jeszcze (może na szczęście) pogody jak we Włoszech. Szczęśliwi posiadacze balkonów mogą na nich suszyć pranie ewentualnie kilka miesięcy w roku. Potem pozostaje do wyboru suszarka na pranie podwieszana nad wanną, jak u babci, lub taka w wersji rozkładanej. Ta pierwsza okropnie przeszkadza nam w łazience, gdy bierzemy kąpiel. Z tą drugą wiąże się dylemat, gdzie ją rozstawić? Nie po to staramy się pięknie zaprojektować wnętrza, by następnie zagracać je suszącą się bielizna. Poza tym w przeciętnej wielkości mieszkaniu tradycyjna suszarka to nie lada problem logistyczny. W sypialni tarasuje dostęp do łóżka lub szafy. W pokoju dziecięcym, gdy maluch jest mały, może grozić wypadkiem, a gdy ten podrośnie, protestuje przeciwko zabieraniu mu przestrzeni. W kuchni? Pranie, które pachnie później zupą jarzynową nie jest raczej ideałem. Jeśli nawet już znajdziemy miejsce na ulokowanie suszarki, przez większą część roku ubrania schną na tyle długo, że czasem łapią nieprzyjemny zapach. Zna go każdy, kto korzysta z miejskiej komunikacji.

Jakie jest rozwiązanie? Beko stworzyło linię suszarek automatycznych, które sprawią, że ubrania będą suche znacznie szybciej, a ty zapomnisz o problemach związanych z tradycyjnym suszeniem. Automatyczna suszarka to naprawdę nie jest luksus tylko dla wybrańców, ale po prostu podstawowe urządzenie AGD, które ułatwia życie. O ile posiadanie zmywarki jest już na porządku dziennym, to suszarka nadal jest niedoceniana i budzi kontrowersje. Że zajmuje miejsce, że “pożera” prąd, że niszczy ubranie. To wszystko mity. Nowoczesne mają same plusy. Ale po kolei.

Suszarka Beko

Nie masz miejsca?

ma kompaktowe wymiary: 60 cm szerokości i nawet 46 głębokości (w zależności od modelu). Urządzenie jest niewielkie, ale w środku ma bęben o ładowności 7 kg, co oznacza, że za jednym razem może wysuszyć dużą ilość prania. Suszarkę automatyczną Beko możesz postawić na pralce, stabilizując oba sprzęty za pomocą specjalnego łącznika. W ten sposób nie tracisz dodatkowej przestrzeni na podłodze łazienki. Ustawienia suszarki nie musisz planować przy urządzaniu mieszkania. Możesz ją kupić w dowolnym momencie i postawić w wybranym miejscu, bo nie wymaga ona podłączenia do odpływu wody. Wilgoć w trakcie suszenia odparowywana jest do specjalnego pojemnika, który w ciągu kilku sekund wysuwasz i opróżniasz do umywalki.

Suszarki są oszczędne

są wyposażone w pompę ciepła lub grzałkę. Marka Beko używa tego pierwszego rozwiązania, ponieważ jest ono najbardziej wydajne. Dzięki pompie ciepła część energii cieplnej z cyklu parowania zostaje odzyskana i użyta do szybszego i bardziej oszczędnego suszenia odzieży. Niskie zużycie energii to nie tylko niższe rachunki, ale także dbałość o środowisko. Koszty rachunków za prąd przy regularnym używaniu suszarki przy dwuosobowej rodzinie z jednym dzieckiem wzrosną jedynie o 10-15 zł miesięcznie. Jest to niewielka cena za brak problemów z suszeniem. Nie tracisz czasu na rozwieszanie, nie czekasz cały dzień, aż pranie wyschnie. Wystarczą dwie godziny i możesz założyć swoje ulubione rzeczy. W awaryjnej sytuacji, masz szybki program, który w 45 minut wysuszy koszulę lub sukienkę, którą chcesz założyć na ważne spotkanie.

Suszarka Beko MDF7434RXC

Suszarka Beko DH8634GX

Suszarka Beko MDH9544RX


Mniej prasowania i mniej kurzu

Prasowanie to dla ciebie najgorsze możliwe zajęcie? Kupując suszarkę bębnową z czujnikiem FlexySense, który dostosowuje temperaturę i czas suszenia do tkanin znajdujących się w bębnie, nie tylko chronisz kolor tkanin, ale także oszczędzasz czas, który trzeba poświęcić na prasowanie. Dzięki czujnikowi ubrania nie wychodzą z urządzenia ani niedosuszone, ani przesuszone. Większość ubrań powieszonych bezpośrednio po suszeniu nie wymaga już prasowania, a delikatne koszule i ubrania prasują się dużo szybciej i łatwiej. Oszczędzisz też czas na sprzątaniu. Szybko zauważysz, że w mieszkaniu jest mniej kurzu. To dlatego, że z ubrań rozwieszonych na tradycyjnych suszarkach wydziela się dużo pyłków, szczególnie gdy rozwieszasz np. pościel. Możesz to łatwo sprawdzić. Wystarczy zajrzeć do filtra suszarki. Zbiera się w nim sporo drobnych włosków i kurzu, które normalnie unosiłyby się po mieszkaniu.

Zadbane ubrania

Czy automatyczne suszenie nie niszy ubrań? To pytanie przewija się najczęściej w dyskusjach o suszarkach. Bez obaw, te czasy już dawno minęły, bo , choć także używają gorącego powietrza, suszą w znacznie niższej temperaturze, niż te starszej generacji, z grzałką. Dziś jest więc wręcz odwrotnie. Znacznie większe szkody wyrządza ubraniom tradycyjne suszenie. Gdy wieszasz pranie, tkaniny za każdym razem się rozciągają. Kolory płowieją pod wpływem słońca. Nowoczesne urządzenia sprawiają, że po wyjęciu z suszarki ubrania są jak nowe, miękkie i pachnące. Wystarczy wybrać odpowiedni program – do wełny, dżinsu czy tkanin syntetycznych. Suszarki Beko są intuicyjne w obsłudze, nie trzeba zaglądać do instrukcji, żeby nastawić odpowiednią funkcję. W końcu powstały po to, by ułatwiać ci życie i oszczędzać czas.

Suszarka Beko

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze