1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Zioła na ulicach – miejskie farmy w Gdańsku

Zioła na ulicach – miejskie farmy w Gdańsku

Zioła w donicach na ulicach Gdańska to kolejna odsłona projektu miejskich farm. (Fot. Karol Stańczak)
Zioła w donicach na ulicach Gdańska to kolejna odsłona projektu miejskich farm. (Fot. Karol Stańczak)
Zobacz galerię 3 zdjęcia
Donice pełne ziół pojawiły się na ulicach Gdańska. Miasto zachęca w ten sposób  mieszkańców do uprawy ziół w ogródkach i na balkonach. I przypomina o potrzebie dbania o miejską zieleń.

Bazylia, lubczyk, mięta, oregano, rozmaryn, tymianek i inne zioła na wyciągnięcie ręki. Spacerując ulicami Gdańska można skubać i wąchać listki ziół. Posadzono je w 27 donicach, tworząc tematyczne kompozycje. I tak w niektórych donicach znajdziemy zestaw ziół korzystnych dla zdrowia, w innych zbiór roślin, które sprawdzają się w aromaterapii.

Obrywając listki ziół stymuluje się je do wzrostu, dzięki roślina rośnie bujniej i dłużej. (Fot. Karol Stańczak) Obrywając listki ziół stymuluje się je do wzrostu, dzięki roślina rośnie bujniej i dłużej. (Fot. Karol Stańczak)

Tegoroczna akcja to kolejna odsłona projektu miejskich farm. W Gdańsku podobne donice po raz pierwszy pojawiły się w 2018 roku.

Rozgrzane słońcem zioła kuszą zapachem. (Fot. Karol Stańczak) Rozgrzane słońcem zioła kuszą zapachem. (Fot. Karol Stańczak)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Kosmetyki naturalne dla Ciebie
Autopromocja
Kosmetyki naturalne dla Ciebie Wiktoria Mucha Zobacz ofertę promocyjną
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze