1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Lorenzo Petrantoni dla Swatch

Lorenzo Petrantoni dla Swatch

Lorenzo Petrantoni dla Swatch / materiały promocyjne Swatch
Lorenzo Petrantoni dla Swatch / materiały promocyjne Swatch
Mocna, wyrazista kreska, monochromatyczne barwy, miłość do abstrakcyjnych form i XIX-wiecznych linorytów - tak w kilku słowach można określić współpracę wybitnego włoskiego grafika z marką Swatch.

W ramach kolekcji Swatch The Graphic Designers Collection Lorenzo Petrantoni przedstawia 5 różnych projektów.

Z wykorzystaniem wyrazistych kolorów czerni i bieli powstaje kompleksowa gama różnorodnych wzorów i motywów - stworzona poprzez ponowne zestawienie wycinanek ze starych książek, praktycznie dające efekt współczesnej formy patchworku – która następnie jest precyzyjnie nanoszona na gładką silikonową i plastikową powierzchnię różnych modeli zegarków. Jakość precyzyjnej procedury drukowania jest niezwykle wysoka i daje gwarancję, że każdy najmniejszy szczegół będzie dostrzeżony i w pełni doceniony. Ponadto, każdy zegarek zawiera znane logo Swatch, znajdujące się w środku szkła syntetycznego, który tworzy interesujący efekt 3-D.

Lorenzo Petrantoni opowiada o swoim natchnieniu: „Stare i nowe światy spotykają się. Przeszłość i teraźniejszość, zjednoczone w niepowtarzalnym projekcie. Ten zbiór 5 zegarków jest rezultatem tego doskonałego połączenia. Zostały one zainspirowane XIX-wiecznymi ozdobami, postaciami, literami i symbolami. Dla mnie był to fascynujący, zaskakujący i jednocześnie oryginalny projekt. Chodziło o to, aby nadać starym postaciom i obiektom nowe życie, gdyż zapominamy o nich, gdy znajdują w książkach zakurzonych księgarni, a także unowocześnić je i upiększyć, zestawiając z młodą i elegancką marką."

Współpraca z Petrantonim to już kolejna kooperacja marki Swatch z przedstawicielem świata sztuki i designu. Od 1980 roku marka współpracowała z takimi artystami, jak: Keith Haring, Kiki Picasso, Alfred Hofkunst, Mimmo Rotella, Alesandro Mendini, Ivan Navarro i Jean-Michel Othoniel.

Zobacz: zegarki damskie biżuteryjne

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze