1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Żyjemy w pełni, kochamy w pełni – „Pełnosprawni w miłości”, kampania społeczna Fundacji Avalon

(Fot. materiały prasowe Fundacji Avalon)
(Fot. materiały prasowe Fundacji Avalon)
Gdy chodzi o miłość, ograniczenia nie istnieją. Taki przekaz ma kampania Fundacji Avalon „Pełnosprawni w miłości”, której celem jest obalenie mitów związanych z seksualnością i rodzicielstwem osób z niepełnosprawnością ruchową.

Ania, Sylwia i Artur to osoby z niepełnosprawnością ruchową – Ania po amputacji nogi ma protezę, Sylwia żyje z niepełnosprawnością od dziecka, a Artur po wypadku rowerowym jest sparaliżowany i porusza się na wózku, którym steruje głową. Żadnemu z nich nie przeszkodziło to jednak w zbudowaniu relacji miłosnej. Ich życie przeczy powszechnym stereotypom o osobach z niepełnosprawnością. Zdecydowali się wystąpić wraz ze swoimi bliskimi w kampanii społecznej pokazującej swoje życie rodzinne i miłosne takim, jakie jest – bez koloryzowania. W spotach telewizyjnych i towarzyszącej kampanii sesji zdjęciowej udokumentowano część ich życia: codzienne chwile z bliskimi, miłość, czułość i intymność.

Ważnym elementem kampanii jest głos partnerów Ani i Sylwii oraz żony Artura. – Małżeństwo i rodzicielstwo dają nam niebywale dużo szczęścia, radości, satysfakcji, wzruszeń, ale też wyzwań i codziennego testowania siebie ‒ cierpliwości, wytrwałości – mówi żona Artura, która poznała go przed wypadkiem. Już po wypadku wzięli ślub, a trzy lata później powitali na świecie córeczkę Hanię.

Z kolei Miłosz, przyjaciel Ani, która ma protezę nogi, mówi, że zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym nigdy nie poznał dziewczyny z niepełnosprawnością. Przyznaje, że na początku czuł dystans i pewne onieśmielenie, jednak po chwili rozmowy kompletnie zapomniał, że Ania jest osobą z niepełnosprawnością.

Tomek, partner Sylwii: – Niektórzy mówią, że jesteśmy odważni. Jednak to nie kwestia odwagi, a prawdziwej chęci życia tak naprawdę, na maksa, a nie tylko przeżycia. Jesteśmy po prostu aktywną, szczęśliwą, kochającą się rodziną. Uwielbiamy wspólne podróże, kochamy poznawać nowe smaki kulinarne, odkrywać świat. Paradoksalnie to właśnie ta normalność wzbudza chyba taki podziw. Cieszy nas to, że możemy realnie wpływać na zmianę opinii innych ludzi i ich podejścia do niepełnosprawności.

Sylwia i Tomek są ze sobą od 4 lat, obecnie są szczęśliwymi rodzicami dwóch chłopców ‒ trzyletniego Oliwiera i kilkutygodniowego Kacperka.

Więcej o kampanii „Pełnosprawni w miłości” Fundacji Avalon dowiecie się na stronie pelnosprawniwmilosci.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze