1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Nów w Skorpionie z zaćmieniem Słońca: obsesja czy nostalgia?

25 października o godzinie 12.49 dojdzie na niebie do nowiu wyjątkowego, bo będzie on jednocześnie zaćmieniem Słońca.
Nie podejmujmy teraz pochopnych decyzji, nie stawiajmy niczego na ostrzu noża, chociaż może nas kusić. Lepiej przeczekać ten czas i oczyścić się z emocji, które blokują pójście naprzód. Na razie pochylmy się nad rozrachunkami z przeszłością.

Nów Księżyca najczęściej przynosi świeżą energię, nadzieję na nowe początki i chęć na inicjowanie działań. Jednak nie tym razem. 25 października o godzinie 12.49 dojdzie na niebie do nowiu wyjątkowego, bo będzie on jednocześnie zaćmieniem Słońca. Wydarzy się to w obsesyjnym znaku Skorpiona na jego 2 stopniu. Oznaczać to może psychiczne zmęczenie i przebudzenie wewnętrznych demonów.

Zaćmienia mają opinię złowrogich nie bez powodu. Raz na pół roku następujące po sobie w odległości 2 tygodni – zaćmienie Słońca, a potem Księżyca podczas pełni – ujawniają niewygodne prawdy, odsłaniają mroczne tajemnice i często stają się punktem krytycznym jakiejś historii, która nie ma już racji bytu.

Zaćmienia niosą gruntowne oczyszczenie, które nie jest procesem ani łatwym, ani przyjemnym, ale potrzebnym. Uczą tego, że czasem nie ma dróg na skróty i że pokora niesie ulgę.
Zaćmienia odbywają się w pobliżu węzłów księżycowych, które mają wiele wspólnego z przeznaczeniem. O tym, co dzieje się podczas zaćmień, mówi się potem: „To i tak musiało się wydarzyć”.

Księżyc, który podczas wtorkowego nowiu znajdzie się w znaku Skorpiona, nie poczuje się w tym położeniu najlepiej. Skorpion jest znakiem stałym, Księżyc lubi zmienność i przepływ. Powstaje więc konflikt. Emocjonalny Księżyc i nieodpuszczający niczego Skorpion podarują nam fiksacje i ruminacje, czyli obsesyjne myśli, uwięzienie w wątpliwościach i czarnych scenariuszach. Zaćmienie w pobliżu południowego węzła księżycowego wrzuci nas w przeszłość i podaruje powrót karmy. Poczujemy, że chcemy wyrównać rachunki, ale z drugiej strony nie będzie nam się chciało działać. I dobrze, bo podczas wtorkowego zaćmienia lepiej zachować receptywność i patrzeć, co wyłania się zza rogu. Możemy poczuć się wydrenowani odczuwaniem starego bólu, żalu i złości. Duże zmęczenie przeżywaniem tych emocji sprawi, że w końcu je puścimy – i o to chodzi.

Ten nów może również okazać się nostalgiczny, bo to, co było, ujrzymy w akceptującym świetle, gdyż widocznie tak miało być. Zobaczymy też te jasne punkty i nawet trochę za nimi zatęsknimy. Nie warto jednak ulegać sentymentom, które po zaćmieniach okażą się ślepą uliczką. W nadchodzącym czasie nie warto próbować płynąć pod prąd, lepiej też o nic nie walczyć, nie wykładać kart na stół. Zdecydowanie lepiej przygotować dzbanek herbaty, zapalić pachnące korzennie świece, spojrzeć w przeszłość, która minęła z jakiegoś powodu. Można oczyścić otoczenie z pamiątek, które kojarzą się z wydarzeniami niezasługującymi już na pamięć, by zrobić miejsce na nowe wspomnienia.

Nie podejmujmy teraz pochopnych decyzji, nie stawiajmy niczego na ostrzu noża, chociaż może nas kusić. Lepiej przeczekać. Tym bardziej że Mars – planeta działania – 29 października rozpocznie swój bieg wsteczny, udaremniając jakiekolwiek szybkie akcje. Pozostanie nam spacerowanie i ścieżki, na których spotkamy stare sprawy i starych znajomych.

Koniunkcja nowiu z Wenus skieruje naszą uwagę na dawne związki i dawne zazdrości. Planeta miłości oraz pieniędzy będzie w znaku Skorpiona – pamiętająca nieutulone zranienia i niesprawiedliwe rozliczenia. Kwadratura Plutona do nowiu i Wenus tylko podkręci niezaspokojenia i chęć odwetu. Można im ulec, a można transformować, pozwalając na zalążki nowej przyszłości.

Co nów w Skorpionie przyniesie 12 znakom zodiaku?

Baran: zaćmienie w 8 domu, który jest terytorium Skorpiona, wzmocni twoje pragnienia odejścia od toksycznych relacji i wyjaśnienia finansowych krzywd. Pomyśl, co chcesz zrobić, zanim postawisz kropkę nad i, zastanów się nad argumentami, które przedstawisz.

Byk: stałe partnerstwa i umowy zawodowe zostaną zrewidowane, bo nów wypada dla ciebie w 7 domu relacji. Jeśli nie ma w nich wzajemności i sprawiedliwości, przestaną wkrótce istnieć. Spisz na kartce plusy i minusy, ale równocześnie wsłuchaj się w głos intuicji.

Bliźnięta: czy na twoją codzienność składają się nawyki, które służą twojemu dobrostanowi? Czy twoi współpracownicy wnoszą do twojej kariery coś cennego? Zaćmienie w 6 domu astrologicznym rzuci światło na te kwestie i zechcesz ożywczej zmiany.

Rak: jeśli masz romans, teraz twoje tajemnice mogą wyjść na jaw. Jeśli to jawny romans, okaże się, czy dalej będzie się rozwijać. W najbliższym czasie nie unikniesz trudnych pytań na ten temat, bo tak zadziała zaćmienie w 5 domu astrologicznym.

Lew: nów z zaćmieniem Słońca aktywuje twój 4 dom, w którym kryją się rodzinne tajemnice. Niejeden trup może wypaść z szafy. Ne dramatyzuj, tylko poświęć uwagę na to, co się w tym momencie dzieje z twoimi uczuciami. Zadbaj o swoje poczucie bezpieczeństwa.

Panna: zaćmienie w tajemniczym Skorpionie przypada na rozgadany 3 dom astrologiczny. Dlatego lepiej nie ujawniaj swoich planów, nie odkrywaj sekretów. Zamilknij i obserwuj, jakie wiadomości będą do ciebie docierać. Zachowaj dystans i pamiętaj, że i tak wiesz swoje.

Waga: damy nie rozmawiają o pieniądzach, ty nią jesteś i tak uważasz. Jednak zaćmienie w 2 domu finansowym oświetli tę sferę życia i skłoni cię do rozmyślań na temat tego, czy sposób, w jaki zarabiasz, jest tym, czego w istocie pragniesz. I czy czasem nie zarabiasz za mało.

Skorpion: twoje zaćmienie w twoim 1 domu będzie cię mocno nakłaniać, żeby odejść od ludzi i z miejsc, które powstrzymują twój rozwój. Wszelkie samoograniczające narracje, które masz w głowie, zamilkną. Podążaj za sobą, ale nie pal wszystkich mostów.

Strzelec: nów z zaćmieniem Słońca w duchowym 12 domu wyostrzy twoją intuicję tak bardzo, że już nie będziesz pędził, ignorując ją. Uświadomisz sobie dobitnie, jakie nasiona nowych wydarzeń masz zasiać, żeby w przyszłości odciąć kupony. Na razie jednak jeszcze nie działaj.

Koziorożec: praca zespołowa i przyjaciele – jeśli w tych sferach sprawy nie układają się po twojej myśli, zechcesz oczyścić atmosferę. Nie w twoim stylu są pochopne działania, więc przeczekasz czas zaćmienia w 11 domu, ale wiele sobie uświadomisz.

Wodnik: zaćmienie w 10 domu kariery to nie przelewki. Skorpion wręcz zmusi cię, żebyś prześwietlił swoje długoterminowe cele i wprowadził konieczne poprawki. Kim jesteś i dokąd zmierzasz? Jakie wartości wyznajesz i co chcesz zrobić dla świata? Tym się zajmiesz.

Ryby: jeśli sfera twojego rozwoju osobistego leży odłogiem, pochylisz się nad nią. Zaćmienie w 9 domu astrologicznym przypomni ci, co robisz tylko dla siebie. To dom Jowisza, który znosi ograniczenia, więc zaplanujesz sobie, że już wkrótce wyjdziesz ze strefy komfortu.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze