1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Ocal słonie - globalna kampania WWF

Ocal słonie - globalna kampania WWF

WWF.fot__magorzata_upina
Każdego roku kłusownicy zabijają w Afryce nawet 30 tysięcy słoni. Podpisz petycję przeciwko handlowi kością słoniową.

Słonie afrykańskie giną z powodu swoich ciosów.  W niektórych regionach doszło już do wyginięcia zwierząt i istnieje wysokie ryzyko, że wkrótce słonie całkiem znikną z afrykańskiej sawanny i lasów tropikalnych. Zorganizowanym kłusownictwem zajmują się  grupy przestępcze z Azji, które wykorzystują tajlandzkie prawo.
WWF apeluje do premier Tajlandii Yingluck Shinawatra o wprowadzenie całkowitego zakazu handlu kością słoniową już teraz. Inicjatywę poparli już Martyna Wojciechowska i Leonardo DiCaprio! Petycja z milionem podpisów ludzi z całego świata zostania przekazana podczas spotkania w Bangkoku w dniach 3-14 marca, poświęconego strategii ograniczania nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami zwierząt.

Podpisz petycję do premier Tajlandii. Petycja jest dostępna na stronie

"Szanowna Pani Premier! Jesteśmy bardzo zaniepokojeni skalą kłusownictwa w Afryce i liczbą słoni, która ginie co roku z rąk kłusowników. Wysoki popyt na produkty z kości słoniowej może doprowadzić do wyginięcia słoni afrykańskich. Może je Pani ocalić. Apelujemy do Pani o wprowadzenie całkowitego zakazu handlu kością słoniową w Tajlandii."
 źródło: WWF Polska

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze