fbpx

Styl eklektyczny we wnętrzach

Styl_eklektyczny
Fot. Kare Design

Idealny dla osób, które cenią sobie różnorodność i oryginalność, a nie potrafią zdecydować się na jeden styl w wystroju wnętrz. Zaskakujący i intrygujący, umożliwia ekspresję wrodzonej pomysłowości, nie boi się eksperymentów. O czym mowa? O stylu eklektycznym, który podbija serca kolejnych miłośników tematyki Home Decor.

Styl_eklektyczny
Fot. Kare Design

Styl glamour i vintage jednocześnie? Rustykalne akcenty w industrialnym otoczeniu? Oczywiście! Idea eklektyzmu nie stawia nam żadnych granic. Pozwala na łączenie różnych stylów i okresów, kolorów, tekstur i wzorów. Przemysłowe lampy pięknie wpasowują się w minimalistyczne otoczenie, nic też nie stoi na przeszkodzie, aby we wnętrza w stylu glamour wprowadzić nieco stonowane patchworkowe elementy. Cel jest jeden: niepowtarzalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju wystrój.

Styl_eklektyczny
Kare Design, www.9design.pl

Trudno stworzyć listę stylów, wzorów i kolorów, których połączenie daje najlepsze efekty. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i preferencji. Moda na eklektyzm sięgnęła także pojedynczych przedmiotów, których wzornictwo łączy różne style, kolory i wzory. Innym sposobem na aranżowanie eklektycznych wnętrz może być więc wybieranie mebli, oświetlenia i dodatków, których design sam w sobie cechuje różnorodność

Styl_eklektyczny
Kare Design, www.9design.pl

Łączmy z pozoru nieprzystawalne, mieszajmy kontrasty i walczmy z nudą. – Komody o niejednorodnych uchwytach czy kontrastowych kolorach szuflad, patchworkowe fotele o barokowych kształtach, minimalizm i glamour w jednym meblu – gama wyboru jest naprawdę szeroka i z pewnością nawet najbardziej rozdarta stylistycznie dusza znajdzie coś dla siebie – żartuje Anna Dobrzycka z salonu i sklepu internetowego 9design.pl.

mat.prasowe

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze