fbpx

Jaki jest twój ulubiony styl w mieszkaniu?

Jaki jest twój ulubiony styl w mieszkaniu?

Z badania przeprowadzonego przez Westwing Home & Living* wynika, że Polacy najbardziej chcą mieszkać we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim.
– Styl skandynawski podbił serca Polaków. Pokochaliśmy go za jego funkcjonalność, prostotę i bezpretensjonalność. Idealnie sprawdzi się w dużych apartamentach, ale i w niewielkich mieszkaniach, a z takimi do czynienia ma wciąż większość z nas. Jasne kolory i minimalistyczne projekty dominujące w stylu skandynawskim optycznie powiększają i rozświetlają wnętrze – komentuje wyniki Marta Suchodolska, Dyrektor ds. Stylu Westwing Polska.

Polacy chętnie wybierają także aranżacje nowoczesne i loftowe. Styl nowoczesny stawia na zasadę „mniej znaczy więcej”. Podobnie jak w skandynawskiej estetyce, w modernistycznych aranżacjach liczy się przede wszystkim przestrzeń i funkcjonalność. Meble schodzą na drugi plan – ważniejszą rolę odgrywa oświetlenie, które zyskuje tu wymiar dekoracyjny, oraz odpowiednio dobrane dodatki. Coraz większy odsetek Polaków stanowią osoby, które kochają miejskie życie, jego surowość i
oryginalność. Chcąc wprowadzić wielkomiejski klimat do domu, wybierają aranżacje loftowe. Wnętrza w stylu industrialnym znajdziemy najczęściej w starych budynkach poprzemysłowych, ale charakter stylu industrialnego możemy oddać w każdym mieszkaniu – wystarczy, by pomieszczenia miały wysokie sufity oraz duże okna. Niemal połowa rodaków wybiera styl klasyczny, w którym dominują antyki i stylizowane elementy dekoracyjne. Wnętrza utrzymane w tej stylistyce sprawiają wrażenie luksusowych i komfortowych i nie poddają się modzie.

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Westwing Home & Living nieco rzadziej
decydujemy się na styl prowansalski. – Pola lawendy, słońce i domki z piaskowca – tak najczęściej kojarzy nam się Prowansja. Jeśli decydujemy się na styl prowansalski warto postawić na kolory: biel, beż i odcienie szarości oraz na meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów – dodaje Marta Suchodolska.

 

 

ZAMÓW

E-WYDANIE

 

 

 

Styl rustykalny to z kolei propozycja dla tych, którym marzy się wiejska sielanka. Wnętrze utrzymane w tej estetyce nawiązuje do staropolskiego dworku lub zamożnej, wiejskiej chaty. Co czwarty Polak chciałby, by w jego domu dominowały elementy związane z naturą i rękodziełem, dowodzą wyniki sondażu.

Najmniejszą popularnością cieszy się w Polsce styl orientalny – tylko 13% badanych dobrze czułoby się w egzotycznych wnętrzach. Jego znakiem rozpoznawczym jest mnogość kolorów i wzorów, więc wybierają go głownie młodzi ludzi.

Badanie przeprowadzone zostało metodą ankiety online na grupie 1036 osób
w dniach 28.10 - 03.11.2014 r.
Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu www.westwing.pl.

ZAMÓW

E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>