fbpx

Ania Jackowska w austriackich Alpach

Ania Jackowska w austriackich Alpach
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
Fot. Ania Jackowska


Alpy Kitzbühelskie, Ischgl i Vorarlberg to trzy kolejne miejsca, jakie na motorze odwiedziła Ania Jackowska.

„Alpy Kitzbühelskie i malowniczo położony St.Johann in Tirol, to wspaniałe okolice – malownicze górskie hale, skały, spływające strumienie. I wyjątkowo przyjazny region dla ludzi aktywnych. Łącznie znajduje się tu ponad 200 km szlaków wędrówkowych, dróg rowerowych i tych przeznaczonych dla motocykli. Na różne sposoby można odkrywać najpiękniejsze zakątki tego bajkowego obszaru. Ścieżki o różnym poziomie trudności, oplatające Kitzbüheler Horn i masyw Wilder Kaiser, usatysfakcjonują każdego. Jeżeli słońce chwilowo schowa się za chmury zawsze można odwiedzić fabrykę sera Wilder Kaser. A jesienią, w St.Johann in Tirol, nie można ominąć festiwalu knedli!” – pisze Ania Jackowsk na swoim profilu i dodaje: „Prosiłam tylko o plasterek, dostałam 14-kilogramowy kawałek .Taka uczta to 180 litrów mleka krów piknikujących na wysokości 2000 m.n.p.m. Dobre widoki, dobre mleko i niemalże podniebny ser w lokalnej serowni Wilder Kaser u podnóża masywu Wilder Kaiser.”

Dalej pisze:

„Kolejny przystanek to Ischgl. Paznaun – najbardziej szalone miasto w Alpach. Nie tylko zimą. To motocyklowy raj. W jeden dzień, robiąc serpentyny na alpejskich trasach można – poprzez Austrię – odwiedzić Włochy, Szwajcarię, Liechtenstein i Niemcy. Motocykliści bez wątpienia zatrzymają się w centrum testowym High Bike Testcenter Paznaun. Do dyspozycji mają ponad 40 motocykli, branżowe hity i nowości – BMW R 1200 GS Rallye, Ducati Diavel, KTM 690 Duke, Triumph Tiger Explorer oraz możliwość wypożyczenia strojów i kasków motocyklowych. Przetestować motocykl marzeń czy zdobywać alpejskie szczyty na rowerze? W Ischgl można i to i to. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. A na koniec dnia? Doskonała kuchnia lub szaleństwo do białego rana.”

„A na deser Vorarlberg. Mieszkańcy regionu kierują się zasadą: tworzyć jedność z naturą. Bez wątpienia udaje im się to w codziennym życiu, a swoją filozofię przekazują swoim gościom. Szlaki górskie prowadzą na najpiękniejsze szczyty. Rower górski, e-bike, własne nogi? W Montafon możliwości jest wiele. W końcu tutaj mieści się największy fitness park w Europie, dom sera i Silvretta Hochalpenstraße. Bez względu na wybór, czas spędzony w Vorarlberg regionie będzie udany. Region czerpie siłę z natury. To tu znajduje się park biosfery Großes Walsertal. Region pokazuje, że w parze z naturą może komponować się kultura. Co roku odbywa się tu Festiwal Bregencki – scena umieszczona jest na wodach Jeziora Bodeńskiego, a przedstawienia odbywają się pod gołym niebem. W tle zachód słońca nad jeziorem i panorama okolicznych szczytów. Nic dodać nic ująć.”

Zapraszamy do śledzenia relacji z podróży na bieżąco na Blogu Ani Jackowskiej.

Więcej informacji na www.aniajackowska.pl oraz na FB-Kobieta na Motocyklu.