fbpx

Jak znaleźć pracę, którą pokochasz

Jak znaleźć pracę, którą pokochasz
123rf.com

Leo Babauta twierdzi, że to rzecz absolutnie wykonalna, ale trzeba najpierw trochę poszukać. I wie, co mówi. Sam jest autorem jednego z najpopularniejszych blogów na świecie – ZEN HABITS.
PO PIERWSZE: uwierz w siebie. Ludzie nie szukają pracy, którą by pokochali, bo sądzą, że nie są wystarczająco dobrzy. To bzdura! – twierdzi Leo Babauta. I dodaje: Nie tylko jesteś wystarczająco dobra, jesteś idealna! A jeśli do tej pory ponosiłaś porażki, pomyśl, że dzięki nim stałaś się lepsza.

PO DRUGIE: ośmiel się pytać. Jeśli nie wiesz, czym lubisz się zajmować, zrób listę. Zapisz, co jest twoim hobby, o czym lubisz czytać, o czym chętnie rozmawiasz, jakie są twoje marzenia. Wypisz też swoje mocne strony, talenty. Jeśli masz z tym problem, zapytaj bliskich i przyjaciół. Może boisz się dostrzec rzeczy, które masz przed swoimi oczami.

PO TRZECIE: podejmij działanie. Wykonaj parę telefonów, umów się na jakieś spotkanie, wypełnij kwestionariusz predyspozycji zawodowych. Działaj!

PO CZWARTE: poznawaj nowe rzeczy. Naucz się obcego języka, zapisz się na jakieś zajęcia, czytaj nowinki z różnych dziedzin. Wyłam się z ram!

PO PIĄTE: kiedy znajdziesz coś wartego uwagi, idź za tym! Czytaj o tym, ucz się, próbuj i stawaj się w tym najlepsza.

PO SZÓSTE: zrób mały, łatwy test. Nie wierzysz na przykład, że mogłabyś prowadzić blog? Wejdź na darmowy WordPress, utwórz konto i napisz krótki tekst. Przekonasz się, że potrafisz zrobić jedną małą rzecz, czyli… wszystko jest możliwe. To samo możesz zrobić z każdą inną czynnością, nie tylko blogowaniem.

Źródło: Leo Babauta, „52 zmiany. Zmień swoje życie tydzień po tygodniu”, Wydawnictwo IUVI 2013

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>