1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Wystawa "Janusz Musiał Kato-Wizje. Światłoczuły ogród" w Katowicach

Od 1 czerwca w katowickiej galerii ZPAF można oglądać wystawę fotografii "Janusz Musiał Kato-Wizje. Światłoczuły ogród".

Kato-wizje. Światłoczuły ogród jest projektem, który ukazuje oblicze miasta Katowice zbudowane na podstawie obrazów i dźwięków znalezionych w przestrzeni miasta. W ten sposób stworzono wizualne przestrzenie inspirowane miastem Katowice, wzbogacone o poetycki komentarz, ruchome obrazy oraz dźwięki.

Projekt Kato-wizje zakłada skonstruowanie przestrzeni, w skład której wchodzą różne techniki fotograficznej rejestracji oraz przykłady obrazów impresji interpretujących obserwowaną przestrzeń. To szczególny rodzaj wystawy fotografii, aranżacji i instalacji oraz projekcji serii wideoartów (audiowizualnych poematów), których celem jest wizualizacja inspirowanej przebywaniem autora w przestrzeni miasta. To szereg wizualnych interpretacji ukazujących różne oblicza miasta Katowice.

Wystawa potrwa do 30 czerwca 2011. We wtorki i czwartki wstęp darmowy!

Janusz Musiał - absolwent Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Fotografii w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Studiów Doktoranckich na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (2005). Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2005). Doktor nauk humanistycznych, dyscyplina kulturoznawstwo, specjalność: fotografia i nowe media (2009). Autor ponad 90. wystaw i pokazów indywidualnych oraz zbiorowych, w tym ponad 20. wystaw indywidualnych. Autor tekstów i recenzji poświęconych fotografii i nowym mediom. W swoich pracach podejmuje próby refleksji nad środowiskiem naturalnym, technokulturą, czasem, przestrzenią, prędkością, światłem, dotykiem, wizerunkiem, pamięcią. Poddaje analizie medium fotografii oraz media monitorowej reprezentacji. Tworzy cykle fotograficzne, instalacje oraz prezentacje multimedialne i krótkie formy filmowe. W sposobie i technikach kreowania obrazów najczęściej odwołuje się do fotografii bezkamerowej, kontaktowej, otworkowej, rejestracji w dłuższych interwałach czasu oraz technologii cyfrowych.


Więcej informacji pod adresem

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze