1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. 4 wskazówki, jak opisać osiągnięcia w CV, żeby zwiększyć swoje szanse na pracę marzeń

4 wskazówki, jak opisać osiągnięcia w CV, żeby zwiększyć swoje szanse na pracę marzeń

Czy wiesz, że na jedno ogłoszenie o pracę zwykle zgłasza się kilkudziesięciu kandydatów? Spośród nich tylko kilku lub kilkunastu otrzymuje zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną.

Co zrobić, by znaleźć się w tej grupie? Jak przygotować atrakcyjne CV, które podkreśli Twoje osiągnięcia? Nie ma znaczenia czy korzystasz z gotowych wzorów do wypełnienia, czy przygotowujesz dokumenty samodzielnie – najważniejsza jest ich treść! Poznaj 4 praktyczne wskazówki, które zwiększą Twoje szanse na pracę marzeń. 1. Mów liczbami Jeśli chcesz pochwalić się wynikami, które osiągałeś w poprzedniej pracy, postaw na konkrety. Realizowałeś miesięczny plan sprzedaży na poziomie 130 procent? Napisz o tym! Pozyskałeś 23 nowych klientów w ciągu 3 miesięcy? Koniecznie o tym wspomnij! Prowadziłeś fanpage firmy, w której byłeś zatrudniony? Podaj w CV informację, ilu fanów zyskał dzięki Twej pracy!

Nie wstydź się podkreślać swoich osiągnięć – istnieje szansa, że to właśnie one przekonają do Ciebie rekrutera i zadecydują o Twoim przejściu do kolejnego etapu rekrutacji. Uważaj na wrażliwe informacje! Jeśli masz wątpliwości czy możesz podać konkretne liczby, rozsądnym wyjściem będzie pominięcie ich lub zastąpienie, np. wynikiem procentowym. Zastanawiasz się, dlaczego tak ważne jest, byś swoje osiągnięcia poparł konkretnymi liczbami? Odpowiedź jest prosta: liczby oddziałują na nas znacznie bardziej niż suchy tekst. „Realizowałem roczny plan sprzedaży na poziomie 120 procent” brzmi znacznie bardziej przekonująco niż „Osiągałem wysokie wyniki sprzedaży”, prawda? Wiele dostępnych w sieci szablonów pozwala w atrakcyjny sposób przedstawić dane liczbowe – wykorzystaj to!

Chcesz wiedzieć, jak wyglądają CV ze skuteczną sekcją osiągnięć? W tym artykule zobaczysz .

2. Chwal się sukcesami, które możesz udowodnić Do CV wpisuj te osiągnięcia, które jesteś w stanie udowodnić. Niezależnie od tego, czy chcesz się pochwalić: wynikami sprzedaży, nagrodą zawodową czy doskonale zarządzanym zespołem, upewnij się, że posiadasz dokumenty, które potwierdzą Twoje sukcesy. Gromadź dyplomy, wyróżnienia i pochwały, byś w każdej chwili mógł pokazać je przyszłemu pracodawcy. Nie zapominaj o fotografiach! One również mogą być potwierdzeniem Twych słów.

3. Podkreśl osiągnięcia związane ze stanowiskiem, na które aplikujesz Zająłeś pierwsze miejsce w konkursie pływackim? To doskonały wynik, ale niekoniecznie powinien znaleźć się w Twoim CV (zwłaszcza, jeśli aplikujesz na stanowisko księgowego, a nie ratownika…). Pochwal się sukcesami, które mają związek z posadą, o którą się ubiegasz i zwiększą Twoje szanse na jej otrzymanie. Jeśli Twoje osiągnięcia dotyczą hobby, nic nie stoi na przeszkodzie, byś wpisał je w sekcji „Zainteresowania”. W dziale „Osiągnięcia”, skup się na tych zawodowych, potwierdzających Twój profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywane obowiązki.

4. Bądź skromny, ale nie wstydliwy Wydaje Ci się, że nie masz żadnych osiągnięć? Masz je na pewno! Zastanów się, z czego jesteś najbardziej dumny, za co bywałeś chwalony w poprzednich miejscach pracy. Może doskonale poradziłeś sobie w wyjątkowo trudnej sytuacji? Zaproponowałeś nowe, nietypowe rozwiązanie, które usprawniło pracę całego zespołu? Nie wstydź się wspomnieć o nich w swoim CV! Nie popadaj również w drugą skrajność i nie wyolbrzymiaj swoich dokonań. Trzymaj się faktów, bądź skromny i konkretny.

Zwykle nie doceniamy swoich sukcesów, a pisanie o nich nie jest dla nas łatwe. Przygotowując dokumenty aplikacyjne, powinieneś nie tylko odpowiednio je opisać, ale także zaprezentować. Więcej porad o tym, jak wygląda CV i list motywacyjny, które zwiększą Twoje szanse na pracę znajdziesz na .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze