1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Piękno bez oceny

Basia Kurdej-Szatan jest aktorką, piosenkarką, prezenterką telewizyjną, laureatką trzech Telekamer dla najlepszej aktorki oraz Złotej Telekamery. Została nową ambasadorką marki Head & Shoulders oraz twarzą kampanii „Piękno bez oceny”. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Jak z dystansem podchodzić do opinii innych na swój temat?  Jak radzić sobie z ciągłymi ocenami i krytykanctwem zachowując przy tym dobre samopoczucie i pewność siebie? Rozmowa z Basią Kurdej-Szatan, nową ambasadorką Head & Shoulders, twarzą kampanii "Piękno bez oceny”.

Jak z dystansem podchodzić do opinii innych na swój temat? Jak radzić sobie z ciągłymi ocenami i krytykanctwem, zachowując przy tym dobre samopoczucie i pewność siebie? Rozmowa z Basią Kurdej-Szatan, nową ambasadorką Head & Shoulders, twarzą kampanii "Piękno bez oceny”.

Umiesz przyjmować komplementy?
Tak. Kiedy usłyszę coś miłego, dziękuję i raczej nie neguję. Ale musiałam się tego nauczyć. Jako nastolatka byłam bardziej wycofana, nieśmiała, bałam się odezwać. Z czasem, kiedy dojrzałam i stałam się bardziej świadoma siebie, nauczyłam się przyjmować komplementy, dziękować za miłe słowa. Na pewno pomogły mi studia aktorskie (w 2009 r. Basia Kurdej-Szatan ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - przyp. redakcji). Podczas studiów wyraźnie poprawiła się moja samoocena - wówczas poczułam, że robię to, co kocham i jest wokół mnie wiele przychylnych ludzi. Wszystko to bardzo mnie wzmocniło i otworzyło na świat.

Często słyszysz miłe słowa na swój temat?
Hmmm. Od przyjaciół bardzo często. Cieszę się, że mam wokół siebie grono ludzi, z którymi dobrze się czuję. Mamy wspólne tematy, nadajemy na tych samach falach i mówimy sobie dużo dobrych rzeczy. W internecie też jest sporo pozytywnych komentarzy, ale trudniej je dostrzec. Niestety hejt ma większą siłę przebicia. 

Jak  sobie z tym radzisz? Jak znosisz ciągłe ocenianie, anonimową krytykę?
To nie jest łatwe. Teraz już potrafię odróżnić rzeczową krytykę od hejterskich komentarzy, które po prostu trzeba lekceważyć, ale początki były trudne. Kiedy zaczęłam pracować w telewizji i stałam się osobą rozpoznawalną, coraz więcej nieprawdziwych rzeczy słyszałam na swój temat. Wtedy najbardziej szokowało mnie to, że nie tylko ludzie wymyślali różne rzeczy na mój temat, ale robiła to również prasa. Musiałam nauczyć się świata showbiznesu, zrozumieć jak to funkcjonuje, nabrać dystansu i wprawy w obchodzeniu się z tym. Nie wiem, po co ludzie mówią nieprawdę, co hejterzy mają w głowach.

"Czasami pod postacią tzw. konstruktywnej krytyki kryje się chęć zranienia, osłabienia czy wręcz upokorzenia”. "Negatywne ocenianie innych poprawia nam samopoczucie i często wyłącznie do tego służy? To cytaty psychoterapeutów z wywiadów o hejcie i ocenianiu. Prawdziwe? Niestety  prawdziwe. W każdym z nas drzemią różne emocje: złe i dobre. Czasami złe przeważają. I właśnie tak tłumaczę sobie tę złość i nienawiści w sieci - problem leży w osobach, które hejtują, nie we mnie. W trudnych momentach zawsze to sobie powtarzam. 

A czy przyjmujesz konstruktywną krytykę?
Tak. W sieci bardzo dobrze widać, które opinie są rzeczowe, a kiedy hejt jest tylko dla hejtu. Mam świadomość swoich mocnych stron i słabości. Wiem, kiedy i co źle zrobiłam, co mogłabym zrobić lepiej. Wiem też, co jest we mnie ładne i fajne, a co brzydsze. Jestem krytyczna wobec siebie.

Jak reagujesz na niesprawiedliwe opinie? Wchodzisz w polemikę, żartujesz, czy olewasz?
Różnie. To zależy od dnia i humoru. Okropnie złe i nieprawdziwe komentarze potrafią mnie wściec - i  wtedy odpowiadam dosadnie. Czasem żartuję. 

Jak wzmacniasz w sobie pewność siebie i skąd czerpiesz siły, by wytrzymać ocenianie każdego dnia?
Mam dobrą rodzinę - na niej zawsze mogę polegać. Mam wspaniałych przyjaciół. Znam swoją wartość. 

Większość Polek deklaruje, że na ich pewność siebie wpływa dbałość o wygląd zewnętrzny.  Dla mnie jako kobiety wygląd zewnętrzny też jest ważny. Włosy zawsze były moją wizytówką i lubię o nie dbać, od dziecka. Jestem blondynką, dodatkowo lekko rozjaśniam swoje włosy, dlatego czasem są przesuszone i wymagają starannej pielęgnacji. Oprócz mycia, podstawą mojego rytuału jest odżywka. Bez niej moje włosy nie rozczesują się, elektryzują się, tracą blask. Stosuję również maski oraz olejki na końcówki. Lubię jak włosy są świeże i ładne. Kiedy coś jest z nimi nie tak, czuję się okropnie. Dbam też o ciało. Po wakacjach przytyłam i czułam się ciężka - było mi ze sobą źle. Teraz tańczę w "Tańcu z gwiazdami"  więc mam dużo treningów i wszystko wróciło do normy. Polecam również, by się wysypiać i pić dużo wody. Fajnie jest dobrze się czuć ze sobą, dbać o siebie dla siebie. Wystarczy chcieć.  

Marta Łącka ekspert marki Head & Shoulders oraz Basia Kurdej-Szatan, nowa ambasadorka marki podczas konferencji prasowej. (Fot. materiały prasowe)

Basia Kurdej-Szatan jako osoba publiczna każdego dnia mierzy się z wieloma komentarzami na swój temat. W kampanii pokazuje, jak z dystansem podchodzić do ocen w Internecie oraz jak zachować pewność siebie i odpowiada na najczęściej pojawiające się opinie. Jeśli chcesz wiedzieć, czy jest aktorką jednej reklamy i czy niedługo wyskoczy z lodówki lub szamponu koniecznie obejrzyj film promocyjny.

 

Unikatowa formuła, piękny zapach 

Formuła Head & Shoulders Suprême jest wzbogacona o olejek arganowy, uznawany za najbardziej nawilżający i odżywczy środek, który zbawiennie wpływa na skórę głowy i włosy. Szampon i odżywka Head & Shoulders Suprême zawierają również aktywny składnik przeciwłupieżowy, pirokton olaminy, który w przeciwieństwie do większości tradycyjnych substancji zwalczających widoczne oznaki łupieżu jest rozpuszczalny, a to oznacza, że idealnie funkcjonuje w formule z substancjami aktywnymi, które odżywiają i . Odżywka Head & Shoulders Suprême uzupełnia i wzmacnia efekty działania szamponu. Zawiera ona technologię magnetycznego przyciągania, która w widoczny sposób poprawia kondycję włosów, a dzięki wyjątkowej właściwości lokalizacji zniszczeń na włóknach włosowych, skutecznie regeneruje uszkodzone miejsca. Pomagając przywrócić , zapewnia włosom miękkość oraz ułatwia rozczesywanie i nadaje im połysk, utrzymując nawilżenie do 24 godzin. Linia Suprême ma wyjątkowo kwiatowo-owocowy zapach, pełen kobiecych nut. Linię wyróżnia też projekt opakowań: charakterystyczny kształt butelki szamponu oraz opakowanie odżywki w kształcie tubki.

Kolekcja Suprême - nawilżenie, regeneracja, ochrona koloru 

Szampon i odżywka Head & Shoulders Suprême Moisture zapewniają intensywne nawilżenie od nasady aż po same końce, pozostawiają włosy wyczuwalnie miękkie.

Linia Suprême Repair przeznaczona do włosów wymagających regeneracji, zwalcza oznaki uszkodzeń, odbudowując powierzchnię włosa. Suprême Color Protect to linia przeznaczona do włosów farbowanych – długotrwale chroni kolor włosów po koloryzacji.

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze