1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Nowoczesne portfele męskie z kolekcji Carbon

Mężczyźni niechętnie zmieniają portfele. To zrozumiałe, ponieważ przywiązują się do przedmiotów codziennego użytku, do elementów garderoby, a bywa, że i bielizny. Argumentem do zmiany portfela na nowy może być tylko zniszczenie dotychczasowego lub wyjątkowa jakość nowego. Nowa seria portfeli skórzanych z kolekcji Carbon przekona niejednego portfelowego konserwatystę.

Przesądy a nowy portfel

Portfelowi towarzyszą niekiedy przesądy, które mogą być zarówno zachętą do zmiany, jak i powodem do uporczywego trzymania w kieszeni starego, zużytego pugilaresu. Mężczyzna, któremu wiedzie się finansowo, może się na przykład obawiać, że nowy portfel nie będzie miał „mocy” starego i finansowe szczęście się od niego odwróci. Równie dobrze może być jednak i na odwrót: ktoś, kto chciałby zarabiać więcej, a kupi sobie lub dostanie w prezencie nowy portfel, może nabrać finansowego optymizmu.

Nawet chińska sztuka feng shui podpowiada pewne portfelowe obyczaje. Zaleca na przykład, by portfel dla mężczyzny był w kolorze czarnym lub granatowym. Zawartością portfela mogą być banknoty, monety oraz używane aktualnie karty płatnicze, ale nie paragony i rachunki – te kojarzą się z długami. Można też nosić w portfelu czterolistną koniczynkę oraz zdjęcie bliskiej osoby.

Co bardzo istotne: feng shui zaleca także, aby portfel był w dobrym stanie. Jeśli jest zniszczony, sfatygowany lub brudny, to nie będzie się szybko zapełniał, a wręcz przeciwnie.

Portfel na wiele lat

Skoro tak, to nowy portfel powinien być wytrzymały i odporny. poleca więc nową kolekcję skórzanych portfeli wykonanych przez polskiego producenta – Kochmanski® Studio Kreacji. Ich długowieczność zapewniają najlepsze materiały, w tym przede wszystkim naturalna skóra wołowa pokryta specjalną warstwą ochronną przypominającą karbon, czyli włókno węglowe. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną i służy w wielu gałęziach przemysłu do wzmacniania intensywnie eksploatowanych elementów. Nałożony na skórę o podwyższonej grubości zapewnia, że przetarcia i pęknięcia pojawią się nieprędko, jeśli w ogóle. Sprawia ponadto, że portfel jest odporny na brudne plamy, wilgoć i tłuszcz. Wystarczy go od czasu do czasu przetrzeć, by pozostawał zawsze czysty. Nie nasiąknie wilgocią, jeśli wyjąć go z kieszeni podczas deszczu.

Także zatrzaski i zamki użyte do wyprodukowania portfeli z kolekcji Carbon szybko się nie zużyją. Kieszonka na monety będzie zawsze zamknięta na zatrzask, a i zamek przegródki na rzadko używaną kartę albo dowód osobisty nie zawiedzie użytkownika.

Ochrona kart płatniczych przed skimmerami

Każdy posiadacz kart płatniczych narażony jest na ryzyko kradzieży metodą tzw. skimmingu. Złodzieje wykorzystują w niej to, że płatności na kwotę nieprzekraczającą 50 zł odbywają się najczęściej bez konieczności podawania kodu PIN. Za pomocą odpowiednich urządzeń są więc w stanie symulować terminal płatniczy i np. w środkach komunikacji miejskiej, gdy jest tłok, zbliżać je tam, gdzie spodziewają się kart. Można w ten sposób stracić pieniądze, jeśli karty nie są zabezpieczone.

Portfele marki Kochmanski posiadają wbudowaną ochronę polegającą na ekranizacji. Karty w portfelu znajdują się za osłoną odbijającą fale radiowe – w ten sposób nie ma mowy o komunikacji karty z ukrytym pseudoterminalem złodzieja.

Kolejne atuty portfeli Carbon

Portfel powinien być ergonomiczny, a więc jego przegródki powinny być tak rozmieszczone, by ułatwiać szybki dostęp, a zarazem utrzymanie porządku. Pomyślano nawet o specjalnej kieszonce do płacenia kartą bez wyjmowania jej z portfela. Zamiast karty płatniczej można tam nosić kartę uprawniającą do przejazdów komunikacją miejską.

Produkty marki Kochmanski są bardzo pojemne. Pomieszczą nie tylko pieniądze w banknotach i bilonie, ale i wiele kart, zarówno płatniczych, jak i lojalnościowych. Zmieści się też dowód osobisty, dowód rejestracyjny oraz pokwitowanie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Dostępne są portfele wykonane w orientacji poziomej i pionowej – w sumie osiem modeli. Zwolenników patriotyzmu gospodarczego przekonuje ponadto ich polska marka.

Jak dawać portfel w prezencie

Wysokiej klasy portfel może być znakomitym prezentem. Produkty z kolekcji Carbon pakowane są z tego powodu w eleganckie pudełka. Warto jednak pamiętać o podstawowej zasadzie: ofiarowany komuś portfel nie powinien być pusty. Trzeba w nim umieścić przynajmniej drobną monetę, a jeszcze lepiej – banknot z ósemką w numerze serii.

Niektórzy wierzą też w moc mosiężnych chińskich monet, z których każda ma dziurkę. Można takie monety bez trudu kupić w Internecie, kosztują bardzo niewiele, a uważane są za talizmany. Przez dziurkę należy przewlec czerwoną nitkę. Monetę warto umieścić w najrzadziej używanej części portfela, tej zamykanej na zamek błyskawiczny, by przypadkiem nie wypadła.

Jeśli jest to prezent dla bliskiej osoby, można w nim umieścić swoje zdjęcie. I oczywiście dodać życzenia dostatku i powodzenia w finansach.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze