1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Do czwartku trwa 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda&Anima" w Krakowie

Do czwartku trwa 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda&Anima" w Krakowie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
W Kraowie trwa 18. edycja najstarszego w Polsce festiwalu poświęconego animacji i twórczości studenckiej.

W programie: pokazy animacji, przeglądy klasyków, spotkania z wybitnymi twórcami oraz warsztaty prowadzone przez znanych twórców. Ważnym punktem festiwalu są dwa międzynarodowe konkursy - etiud studenckich oraz animacji tworzonych przez studentów i profesjonalistów.

Najlepsze studenckie etiudy zostały wyselekcjonowane spośród 237 zgłoszonych tytułów. Do konkursu Anima zostało wybranych 61 filmów, w tym z Polski: "Dobro, piękno i prawda" Balbiny Bruszewskiej, "Drżące trąby" Natalii Brożyńskiej, "Protozoa" Anity Kwiatkowskiej-Naqvi,"Snępowina" Marty Pajek, "Świteź" Kamila Polaka. Filmy nagradzane są statuetkamiJabberwocky'ch.

Laureatów nagród wyłonią dwa międzynarodowe jury, składające się z uznanych pedagogów i filmowców (w jury konkursu Etiuda zasiada m.in. Leszek Dawid). Projekcja wszystkich nagrodzonych filmów odbędzie się podczas gali zamykającej festiwal.

Podczas najbliższej edycji festiwalu po raz pierwszy odbędzie się przegląd filmów dyplomowych zrealizowanych w polskich uczelniach. Etiuda&Anima cieszy się długą tradycją promocji młodych twórców, dlatego na festiwalu odbędzie się jedyne w kraju podsumowanie osiągnięć najbardziej obiecujących studentów - Przegląd polskie dyplomy 2011.

W tym roku festiwal zainauguruje pierwszy w historii kina film science-fiction. "Podróż na Księżyc" to 14-minutowa animacja z 1902 roku opowiadająca o ekspedycji sześciu naukowców na Księżyc i ich późniejszych przygodach. Widzowie po prawie stu latach będą mogli podziwiać arcydzieło w kolorze, dzięki rekonstrukcji każdej pojedynczej klatki oryginalnej czarno-białej wersji filmu. Nowe wrażenia wizualne dopełni również ścieżka dźwiękowa skomponowana specjalnie na tę okazję przez znany francuski zespół AIR.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze