1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

10 pięknych książek na prezent dla dzieci w różnym wieku

(Fot. iStock)
Książka to zawsze dobry pomysł na prezent. Zwłaszcza dla najmłodszych! Dzieci zazwyczaj często wracają do ukochanych książek, dlatego w ich przypadku nie można mówić o prezencie jednorazowego użytku. Dobrze dobrana książka będzie im towarzyszyć przez długi czas. Wiele książek dla dzieci to nie tylko ciekawe lektury, ale również piękne, zachwycające przedmioty, nierzadko będące połączeniem książki z zabawką, co rozwiązuje odwieczny dylemat, z którym mierzą się co roku rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie: co podarować dziecku pod choinkę – coś do czytania, czy coś do zabawy. W takich książkach specjalizuje się HarperKids, dziecięcy imprint HarperCollins Polska. Od ich prezentowej oferty dla dzieci, może zakręcić się w głowie.

Współpraca reklamowa

Oto dziesięć pięknych książek na prezent dla dzieci w różnym wieku:

Opowieść muzyczna „Kołyszemy do snu” – do czytania i słuchania

Pięknie ilustrowanym historiom o wieczornych zwyczajach zwierząt, takich jak wydry, żyrafy, szympansy, surykatki, koty czy owieczki towarzyszą nagrane przez orkiestrę symfoniczną fragmenty klasycznych utworów największych kompozytorów, między innymi Bacha, Chopina, Mozarta czy Czajkowskiego. Wystarczy, że dziecko dotknie ikonki nutki na stronie, żeby usłyszeć dźwięki muzyki. Co ważne, książka ma miękkie strony. Nie jest to więc pozycja dla maluchów, a dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Znajdą tu one mnóstwo ciekawostek o zwierzętach i… instrumentach.

(Fot. materiały partnera)

„Historia naturalna magii” – magia nie tylko na święta

Już sama okładka wzbudza zachwyt – płócienna, ze złotymi ornamentami i lśniącymi brzegami kartek. To obietnica wyjątkowej treści, którą kryje w sobie ta tajemnicza księga. A jest to zbiór notatek pewnego przyrodnika, który blisko sto lat temu zgłębiał sekrety natury. Manuskrypt odnaleziony w przepastnych archiwach kornwalijskiego Muzeum Czarnoksięstwa i Magii skrywa cenne informacje o magicznych roślinach, astrologii, minerałach czy historii magii w różnych zakątkach świata. Co ciekawe, wiele tych informacji to przyrodnicze i historyczne fakty, które wpleciono w opowieść o czarach! Zachwyci dzieci powyżej siódmego roku życia (i dorosłych!).

(Fot. materiały partnera)

„Zwierzęta w podróży” – książeczka z puzzlami

Maluchom z pewnością spodoba się wydana w popularnym cyklu „Akademia Mądrego Dziecka” książka o zwierzętach, w której znajdą duże puzzle. Można z nich stworzyć pociąg wiozący zwierzaki na wycieczkę. W trakcie lektury dzieci poznają różne gatunki i uczą się nazw kolorów. Układanie puzzli to świetne ćwiczenie cierpliwości i spostrzegawczości, a przy okazji ćwiczenie małych paluszków.

(Fot. materiały partnera)

„Piracka przygoda. Czytaj i baw się” – książka z prawdziwym pirackim statkiem

To kolejna propozycja z logo „Akademii Mądrego Dziecka”. Tym razem z filcowymi elementami. Piraci szukają skarbu, a mali czytelnicy i czytelniczki muszą im w tym pomóc. W tym celu umieszczają dołączony do książki statek w odpowiednich otworach w książce. Kiedy przekładają kolejne strony, piraci przemierzają oceany. Na każdej ilustracji trzeba odszukać ukryte przedmioty. To świetna aktywizująca zabawa. Filcowy statek jest przymocowany do książki na stałe kolorową tasiemką. Dzięki temu nie zgubi się w podróży, ani w dziecięcym pokoju.

(Fot. materiały partnera)

„Dobranoc owieczko. Wieczorynka” – książeczka i nocna lampka w jednym

To książka z uroczymi kolorowymi lampkami, przywodzącymi na myśl choinkowe światełka. Można je włączyć na czas czytania, a po lekturze zgasić lub, jeśli dziecko woli zasypiać w półmroku, zostawić włączone, jak nocną lampkę. Ciepła, rymowana opowieść o owieczce szykującej się do snu pomoże dzieciom wyciszyć się przed snem.

(Fot. materiały partnera)

„Witaj w Equestrii. Książka z magnesami” – do odgrywania scenek z My Little Pony

Do książki dołączonych jest 10 magnesów z postaciami z uwielbianego przez dzieci filmu. Dzięki nim można stworzyć własną filmową historię, umieszczając bohaterów dowolnie w sceneriach znanych z ekranu. Za każdym razem dziecko może stworzyć inną opowieść. Ta książka to idealna towarzyszka podróży, zachęcająca dzieci do opowiadania i rozwijająca wyobraźnię.

(Fot. materiały partnera)

„Niesamowite projekty” – gratka dla fanów i fanek najsłynniejszej gry świata

Tysiące dzieci oszalały na punkcie Minecrafta. Z myślą o nich powstało to wyjątkowe wielkoformatowe wydanie, w którym znajdą pomysły na spektakularne budowle, które mogą odtworzyć w grze. Oczywiście wraz z instrukcją ich wykonania! Diamentowy labirynt, zwierzęcy azyl, tor wodny, wisząca wioska… W Minecrafcie można stworzyć wszystko, co podpowiada nam wyobraźnia! Lektura tej książki to podróż do krainy kreatywności!

(Fot. materiały partnera)

„Zapachy świata” – czym może pachnieć książka?

Seria „Moja pachnąca książeczka z kolorami” to wyjątkowe propozycje dla maluchów. W każdej z nich pod otwieranymi klapkami dzieci znajdą zdjęcia produktów i przedmiotów, które po potarciu strony uwalniają zapach wanilii, kakao, truskawek, świerkowych gałązek, czosnku, a nawet morskiej fali. Dzięki zapachom dzieci jeszcze szybciej zapamiętają nowe wyrazy! Książeczki mogą też posłużyć jako rekwizyty do zabawy w zgadywanki. Mają jeszcze jedną tajemną moc – smakowite zapachy mogą skłonić niejadki do spróbowania nowych produktów!

(Fot. materiały partnera)

„Bajka dźwiękowa” – gdy czytanie zmienia się w słuchowisko

Nowoczesna odsłona klasycznej, znanej od ponad tysiąca lat opowieści. Na każdej stronie dzieci znajdą pola, po których dotknięciu usłyszą dźwięki ilustrujące historię Aladyna. Orientalne melodie, które można usłyszeć na perskim targu, powitalny okrzyk dżina wyskakującego z butelki, tłum wiwatujący na weselu Aladyna i córki sułtana. Przyjemne dla ucha dźwięki nagrane przy udziale aktorów i z użyciem prawdziwych instrumentów zachęcają do ruszania się w trakcie lektury. Idealna dla dzieci, którym ciężko usiedzieć w miejscu!

(Fot. materiały partnera)

„Czerwony Kapturek. Ty decydujesz” – jedna książka, 5 zakończeń, 22 opowieści

A gdyby tak znaną bajkę opowiedzieć na nowo? I pozwolić decydować dziecku, co się zaraz wydarzy? Z tą książką to możliwe! Na każdej stronie mały czytelnik lub czytelniczka ma do podjęcia decyzję. Czy Kapturek próbuje ciastek z koszyczka, czy powstrzymuje się od podjadania? Czy widząc szlochającego wilka pociesza go, czy wybucha śmiechem? Dziecięce wybory sprawiają, że historia rozwija się w zaskakujący sposób, czyniąc z lektury pewnego rodzaju grę, która uczy, że nasze działania mają konsekwencję, co daje dziecku poczucie sprawczości. To książka, którą można czytać na okrągło i dłuuugo się nią nie znudzić!

(Fot. materiały partnera)

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze