1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Kobiety chcą spełniać marzenia...

Wieloletnia praca z kobietami dała mi niezwykłą możliwość poznania ich osobowości, potrzeb i pragnień. Każda z moich klientek nosi w sobie inną historię, każda inspiruje i fascynuje – pisze w swoim felietonie projektantka Natalia Jaroszewska, ambasadorka marki Malibu.

Patrząc na trendy w modzie na nadchodzący sezon, widzę tę samą rożnorodność. Wiele  sposobów, aby wykreować niepowtarzalny styl. Moda od zawsze była dla mnie formą zabawy, celem poszukiwań, odkrywania siebie.  Jakie inspiracje znajdę w tym sezonie - czego dziś pragną kobiety?

Kobiety chcą spełniać marzenia

Kobiecość oznacza siłę w połączeniu z subtelnością i delikatnością. Mieszanka wybuchowa! Spójrzmy na światowe wybiegi - już dawno nie było tak romantycznie! U projektantów króluje biel, pastele, złoto. Ultramini lub zmysłowe maxi sukienki nie pozostawiają wątpliwości, że kobiety mają świadomość siły, która tkwi w ich urodzie i zmysłowości. Seksowne koronki i ażury, kwiatowe printy i falbany pozwalają podkreślić największe atuty kobiecości. W tym sezonie kobiecość nie ukrywa się w sztywnych formach, nie znika również w męskim garniturze. Nadchodzi czas sukienek. Alberta Ferretti powiedziała o swojej najnowszej kolekcji: "Kobiety chcą spełniać marzenia, pragną zmian. Wykreowałam kolekcję jak z baśni".

Kobiety pragną być wolne

Powracają trendy hippie, ucieleśnienie ideału nieograniczonej wolności. Kobiety w stylu boho nie znają granic - są nonszalanckie, pewne siebie. Krótkie sukienki a la Twiggy lub długie, zamiatające ziemię suknie unoszone przez podmuch wiatru uwodzą etnicznymi detalami. Wpływy różnych kultur, tradycji i wspłczesności są miksowane kreatywnie, bez zahamowań. W kolekcji Kenzo printy z tradycyjnych kimon zdobią współczesne, zdekonstruowane sukienki. Gucci stawia na orientalny przepych w mocnych kolorach z Bliskiego Wschodu. Moda wymaga odwagi, wtedy wolno wszystko.

Kobiety lubią  uwodzić

Trend bieliźniany wychodzi na pierwszy plan. Sezon wiosenno letni pełen jest niedopowiedzeń, kuszących przezroczystości, koronek. Buduarowy szyk opiera się na grze w odsłanianie - u Dolce&Gabbana bielizna w stylu retro jest elementem stroju wierzchniego. Sznurowane gorsety, satynowe biustonosze podkreślają urodę lekkich sukienek również u Louis Vuitton, Pucci, Kenzo.

Kobiety chcą lśnić!

Metaliczne odcienie złota dodają blasku każdej z nas. Choć mogło się zdawać, że złoto, które zdominowało wybiegi jesienią, okaże się zbyt dużym wyzwaniem, kobiety je pokochały. Po raz kolejny moda nas zaskoczyła i dała możliwość zabawy. Wiosną złociste powierzchnie przybrały subtelny odcień platyny, nabrały perłowego blasku. Uwodzą delikatnością, jednocześnie przykuwając wzrok. Czyż nie o to właśnie nam chodzi?...


Każda kobieta marzy o kreacji stworzonej specjalnie dla niej. Najlepiej przez znanego projektanta mody. Malibu wie co lubią kobiety, dlatego postanowiło spełnić te marzenia. Z początkiem lutego rusza wyjątkowy konkurs „Kreacja marzeń”,w którym nagrodą główną jest zaprojektowanie i uszycie unikalnej sukni przez jedną z ulubionych projektantek polskich gwiazd-Natalię Jaroszewską!

By wziąć udział w konkursie należy wejść na na portalu Facebook  i na kilka chwil obudzić w sobie pasję mody oraz duszę prawdziwej projektantki. Z pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji każda uczestniczka konkursu będzie miała za zadanie stworzyć projekt nadruku  na torbę. Co tydzień w głosowaniu użytkowników Facebook zostanie wybranych pięć najlepszych i najciekawszych projektów, a ich autorki zostaną nagrodzone prawdziwymi torbami wgich pomysłu. O nagrodę główną oraz uznanie w oczach  jury, w skład którego wchodzi  Natalia Jaroszewska, walczą wszystkie zgłoszone wzory. Im bardziej fantazyjna i kobieca propozycja torby, tym większe szanse, że zachwyci ona internautów oraz nasze jury. Co ważne w konkursie można zgłosić kilka swoich prac,zwiększając w ten sposób szansę na wygraną!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze