1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Pielęgnacja skóry latem - 5 podstawowych błędów

fot.123rf
Lato to szczególny okres dla naszej skóry. Wyjeżdżamy na wakacje i spędzamy beztrosko czas na świeżym powietrzu. Często jednak zapominamy o właściwej pielęgnacji skóry. Sprawdź jakie błędy popełniasz i jak powinnaś dbać o skórę latem.

Pielęgnacja naszej skóry zależy od jej typu, potrzeb oraz naszego wieku. Ważnym elementem są również czynniki zewnętrzne, w tym między innymi temperatura. Podczas letnich dni nasza skóra potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji. Sam krem z filtrem nie wystarczy. Pielęgnacja twarzy to nie wszystko. Nie możemy zapomnieć o odpowiednim dbaniu o nasze całe ciało.

Błędy w letniej pielęgnacji:

1) Nieodpowiedni demakijaż
Najczęściej popełniany błąd w pielęgnacji i to nie tylko podczas wakacji. Niestety wiele kobiet nie zmywa makijażu na noc lub robi to niedokładnie. Skutki widać gołym okiem. Skóra jest poszarzała, pojawia się wiele niedoskonałości, wytwarza się więcej sebum. Niedokładny demakijaż przyczynia się również do szybszego powstawania zmarszczek. Dlatego, nawet jeśli jesteś bardzo zmęczona lub wracasz o północy z imprezy, powinnaś pamiętać o zmyciu makijażu. W takich wyjątkowych sytuacjach warto mieć chusteczki do demakijażu na stoliku nocnym.

2) Poparzenia słoneczne
Chyba każda z nas chociaż raz w życiu nabawiła się oparzenia słonecznego. Może ono zepsuć nawet najpiękniejsze wakacje. Aby więc temu zaradzić, już przed wyjściem na plażę należy zastosować odpowiednie kosmetyki do opalania. Jeśli jednak przytrafi nam się oparzenie, powinniśmy szybko zadziałać. Chłodny prysznic i kompres powinien ukoić początkowy ból. Sok z aloesu złagodzi zaczerwienienie. Należy pamiętać, aby nie używać tłustych kremów, gdyż to może pogorszyć sytuację.

3) Zbyt ciężki makijaż
Latem powinniśmy dać naszej skórze odetchnąć. Zrezygnuj z ciężkiego podkładu i zapychających baz, które stosujesz pod makijaż. Kolejne warstwy pudru nie sprawią, że przestaniesz się świecić, wręcz przeciwnie twoja skóra będzie wytwarzać więcej sebum.

4) Brak odpowiedniego nawilżenia skóry i widoczny cellulit
Nawilżenie skóry to podstawa jej pielęgnacji. W lecie bardziej się pocimy i tracimy więcej wody. Oprócz stosowania kremów nawilżających nie powinniśmy zapominać o odpowiednim nawodnieniu. Gorące dni sprawiają, że chętnie odsłaniamy nogi. Niestety nawet najbardziej zadbane kobiety mogą mieć cellulit. Oprócz ćwiczeń i masaży warto pomyśleć dodatkowo o suplementacji (np. Get Slim Celullite).

5) Unikanie kremów z filtrem.
Niewiele kobiet pamięta, aby w lecie zaopatrzyć się w krem z odpowiednim filtrem. Jeśli już go stosujemy, zapominamy często o dekokcie i szyi. W tych miejscach skóra jest delikatna i szybko się opala. Jeśli nasza skóra nie jest odpowiednio zabezpieczona, możemy nabawić się przebarwień.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze