1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. United Nude-architektonicznie piękne buty

United Nude-architektonicznie piękne buty

United Nude
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
O tym, że buty to prawdziwie fascynujący temat, nie muszę was przekonywać. Tym razem pragnę zwrócić na markę United Nude.

Historia marki jest niezwykle romantyczna. Holenderski architekt Rem D. Koolhaas, pod wpływem emocji związanych z zawodem miłosnym, chciał  stworzyć buty unikalne, o czystej formie, podkreślające piękno kobiecych stóp.  Buty o enigmatycznej nazwie "" miały być tylko  dowodem miłości, lecz stały się również symbolem ultranowoczesności w modzie. Współtwórca marki jest również Brytyjczyk Ghalahad Clark's, którego nazwisko jest słusznie kojarzone z marką super wygodnych, klasycznych butów.

United Nude nie odwołuje się jednak do klasycznych form w obuwnictwie. Są one bardzo nowoczesne i futurystyczne. Ich niecodzienna forma, oryginalne obcasy czy zapięcia wzbudzają zachwyt nie tylko wśród wielbicieli mody, lecz również wśród znawców designu. Niezwykła forma i konstrukcja butów jest efektem pracy multikulturowego zespołu projektantów, których wyobraźnia nie zna żadnych granic czy norm.

Mi szczególnie podoba się model o wdzięcznej nazwie FOLD. Buty, wykonane z gumowej tkaniny w prążki, łączą w sobie nowoczesność z inspiracjami etnicznymi. Z jednej strony prezentują niezwykle czystą, graficzna formę, a z drugiej wzbudzają skojarzenie z  meksykański ponczami czy łowickimi pasiakami.

Lubię United Nude jeszcze z jednego powodu -

większość modeli dostępna jest zarówno w wersji na niebotycznie wysokim, średnim, jak również płaskim obcasie.

Jeżeli was również intrygują projekty United Nude,  to polecam  marki . Znaleźć ( i kupić) tam można buty z naprawdę innej, kosmicznej bajki!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze