1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Czego potrzebuje skóra 20 i 30-latki?

Czego potrzebuje skóra 20 i 30-latki?

123RF.com
123RF.com
Skóra, w zależności od wieku, ma różne potrzeby. Inne wymagania stawia się dla kremu, który ma dbać profilaktycznie, a inne przed tym, który ma usuwać pewne zmiany. Dlatego warto wiedzieć czego w takich kosmetykach szukać.

Krem dla dwudziestolatki

Dwadzieścia lat to zazwyczaj najlepszy wygląd skóry. Trądzik już minął a zmarszczek jeszcze nie ma. Nie oznacza to jednak, że do pielęgnacji można podejść po macoszemu, bowiem to jak będziemy w tym wieku dbać o skórę wpłynie na tempo jej starzenia.

Młoda skóra jest jędrna i gładka, często albo przesuszona lub wręcz przeciwnie - z nadmiernym łojotokiem. Potrzebuje ona byćprzede wszystkim nawilża,ponieważ to właśnie na skórze suchej o wiele szybciej widać pierwsze oznaki starzenia.

Bardzo dobrymi nawilżaczami są kolagen i kwas hialuronowy. Dobry krem powinien również uszczelniać barierę lipidową naskórka. Bariera ta przede wszystkim reguluje przeznaskórkową utratę wody. Idealne do tego są ceramidy czy NNKT.

Kremy do jeszcze młodej cery powinny działać przede wszystkim profilaktycznie. A do tego potrzebne są filtry UV i antyoksydanty. Filtry UV chronią nas przed nowotworami skóry ale też fotostarzeniem. Antyoksydanty natomiast, neutralizują wolne rodniki i zapobiegają wyrządzanym przez nie zniszczeniom.

Zobacz także kremy do twarzy 40+

Krem dla trzydziestolatki

Z reguły mówi się o kremach, które powinno zacząć się stosować po 30 roku życia, ale ich włączenie do pielęgnacji zależy od stanu skóry. Innej pielęgnacji potrzebuje skóra kobiety, która ma 28 lat a jej cera jest jędrna, sprężysta i bez żadnych zmian a innej kobieta ,która ma 23 lata i pierwsze zmarszczki mimiczne oraz wyraźne oznaki starzenia się skóry.

Skóra trzydziestoletniej kobiety, mimo iż wciąż młoda, już nie jest tak promienna i gładka. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe, skóra jest przesuszona, więcej na niej rozszerzonych naczynek i przebarwień. Taka skóra potrzebuje już innej pielęgnacji.

Przede wszystkim, oprócz filtrów UV, kolagenu, antyoksydantów i kwasu hialuronowego, trzeba włączyć do pielęgnacji witaminy A i C. Retinol to obecnie jedna z najskuteczniejszych substancji stosowanych w kosmetologi. Znakomicie pobudza on fibroblasty do produkcji włókien kolagenu i elastyny oraz zapobiega utracie elastyczności i jędrności przez skórę. Witamina C działa podobnie, dodaje cerze blasku, ale to jednak retinol jest tym numerem jeden. Wielu dermatologów coraz częściej to właśnie w tym wieku poleca stosowanie peptydów niskocząsteczkowych czy sirtuin.

Ważną kwestią są również kremy pod oczy, które powinny zawierać podobne składniki anti-aging(oczywiście w mniejszym stężeniu) oraz substancje redukujące obrzęki i cienie pod oczami. Do tego najlepiej nadają się wyciągi z bluszczu czy kofeiny.

Odpowiednia pielęgnacja skóry może i nie sprawi, że nie pojawiają się na niej zmarszczki ale może w znacznym stopniu opóźnić ten proces.

Wejdź również  kremy do ciała

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze