1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Paradoksy delikatności - biżuteria Anny Ławskiej

Paradoksy delikatności - biżuteria Anny Ławskiej

 Anna Ławska tworzy biżuterię tak jak życie – spokojnie, z talentem, nadając artystyczną formę połączeniu piękna i sensu. (Fot. materiały prasowe)
Anna Ławska tworzy biżuterię tak jak życie – spokojnie, z talentem, nadając artystyczną formę połączeniu piękna i sensu. (Fot. materiały prasowe)
Biżuteria w życiu Anny Ławskiej pojawiła się już w dzieciństwie. „Wychowywała mnie babcia. miała dużo starej biżuterii, a ja zawsze byłam sroką”. Dziś sama tworzy przedmioty delikatne, które mają trwać.

Zaczynałam od stali, ale teraz robię tylko rzeczy ze złota i srebra. Kiedyś wymyślałam więcej nowych modeli, a dziś modyfikuję te, które już są, raczej uzupełniam i rozwijam kolekcje. Dzieje się tak nie przypadkiem – mówi Anna Ławska. – Myślę, że nie potrzeba nam ciągle nowych, dostępnych natychmiast rzeczy. Ważne raczej, żeby były dopracowane i wartościowe. Żeby kiedyś móc przekazać je dzieciom. 

Artystka tworzy biżuterię od ośmiu lat. Przez ten czas oprócz wprawy zyskała pewność tego, na czym jej zależy. I nigdy nie robi rzeczy, których sama by nie założyła. Kiedy zaczynała, wokół były tylko wyroby z sieciówek i z wielkich firm jubilerskich. No i jeszcze od rzemieślników tworzących tradycyjne wzory. Annie Ławskiej udało się połączyć oryginalny pomysł na finezyjną, dziewczęcą biżuterię z precyzją jej wykonania i materialną wartością. Fachowość zawdzięcza spotkaniu z panią Hanią, złotniczką. – Znalazłam jej zakład w mojej dzielnicy, na poznańskich Jeżycach. Zachodziłam, pytałam, chciałam się uczyć. Długo słyszałam „nie”, aż w końcu się zgodziła – wspomina.  Współpraca i nauka trwają już od pięciu lat. 

 1. Kolczyki Just Like a Woman, złoto 585, 349 zł. 2. Kolczyki Happiness, złoto 585, 1299 zł.<br />3. Złote naszyjniki z naturalnymi kamieniami Fruits 598 zł. 4. Kolczyki Sunshine, złoto 585, 549 zł.<br />5. Pierścionek Sweetheart 379 zł. 6. Sygnet Venus, srebro próba 925, 399 zł; złoto próba 585, 2999 zł. 1. Kolczyki Just Like a Woman, złoto 585, 349 zł. 2. Kolczyki Happiness, złoto 585, 1299 zł.
3. Złote naszyjniki z naturalnymi kamieniami Fruits 598 zł. 4. Kolczyki Sunshine, złoto 585, 549 zł.
5. Pierścionek Sweetheart 379 zł. 6. Sygnet Venus, srebro próba 925, 399 zł; złoto próba 585, 2999 zł.

Kolekcje Anny Ławskiej mają subtelne nazwy: Feelings, Closeness, Happiness. A projekty twórczo modyfikują klasyczne wzory. Dziewczęce pierścionki z serduszkiem stają się finezyjnie wiotkie i zaskakująco wygięte. Broszki-szpilki są smukłe i zakończone malutką kulką. Kolczyki z kolekcji Fruits przypominają te czereśniowe, znane z dzieciństwa, i stają się ich dorosłym, złoto-jadeitowym wariantem. Podwójne spiczaste linie pierścionków i wisiorków Just Like a Woman nawiązują do linii piersi. Anna Ławska tworzy biżuterię tak jak życie – spokojnie, z talentem, nadając artystyczną formę połączeniu piękna i sensu

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze