1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Wielcy projektanci dla wszystkich

Wielcy projektanci dla wszystkich

H&M, materiały prasowe
Kolaboracje wielkich projektantów z sieciówkami już nikogo nie dziwią, wręcz przeciwnie wszyscy czekają na kolejna współpracę.

Dopiero co odbyło się wielkie otwarcie kolekcji Donatelli Versace dla H&M, a od razu zaczęły się spekulacje kto będzie następny... Typowano Toma Forda. Ale już wiadomo, że wiosenną kolekcję dla H&M zaprojektuje Marni. Kolekcja będzie dostępna od 8 marca 2012 w około 260 sklepach na całym świecie, a także online, obejmuje zarówno odzież, jak i dodatki w cenach H&M, co oznacza, że każdy będzie miał szansę wejść do pełnego charakterystycznych nadruków i wzorów świata Marni. To będzie wydarzenie.

Zresztą do tej pory, każde zderzenie mody masowej z wielkimi kreatorami było strzałem w dziesiątkę: mnóstwo ludzi, wielkie zainteresowanie i super projekty. Ja dobrze wspominam kolekcję Stelli McCartney (dziewczęce sweterki, cudowna bielizna i kolekcja dziecięca) , ekstrawaganckie buty Jimmy 'ego Choo, t-shirty Lanvin (które rozeszły się chyba pierwszego dnia sprzedaży!).

Szwedzki gigant znów pozyskał świetny dom mody do współpracy, może trochę szkoda, że to nie Tom Ford, ale nie możemy zapomnieć, że wielki Valentino zaprojektował kolekcję dla Gap. Więc właściwie wszystko jest możliwe w przyszłości.

Warto też podkreślić, że i na naszym rodzimym podwórku nasi słynni projektanci współpracowali z sieciówkami, a konkretnie z polską marką Reserved. Gosia Baczyńska zaprojektowała kobiece sukienki, a Paprocki&Brzozowski m.in. niezapomniane topy z koronką.

High fashion i mainstream udało się pogodzić i wreszcie prawie każdy może mieć coś od ulubionego projektanta.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze