1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Lucidin -pomoc dla skóry z przebarwieniami

Lucidin -pomoc dla skóry z przebarwieniami

Iwostin, materiały prasowe
Zmiany barwnikowe są skutkiem zaburzeń powstawania melaniny lub jej nieprawidłowego rozmieszczenia.

W naskórku może być zbyt dużo melanocytów (komórek, w których powstaje melanina) lub produkowana ilość melaniny może być za duża. Najbardziej narażone na powstawanie przebarwień są kobiety (80% pacjentów z przebarwieniami) w wieku 20-50 lat (49%) oraz po 50. roku życia (43%)[1]. Głównym czynnikiem zaburzającym proces tworzenia melaniny w skórze jest promieniowanie UV, dodatkowo szereg innych czynników, m.in. stosowanie preparatów zawierających substancje fotouczulające, ciąża, okres menopauzy, choroby wątroby.

Kuracja skóry z przebarwieniami powinna opierać się na stosowaniu preparatów, które redukują bodźce stymulujące aktywność melanocytów, hamują aktywność tyrozynazy (enzymu biorącego udział w tworzeniu melaniny, pobudzanego przez promieniowanie UV) oraz odnawiają warstwę rogową i stymulują złuszczanie naskórka. W przypadku skóry z przebarwieniami dermatolodzy aż w 86% polecają pacjentom stosowanie odpowiednich dermokosmetyków.

Oczyszczający płyn micelarny Lucidin to preparat przeznaczony do codziennej pielęgnacji i oczyszczania wrażliwej skóry z przebarwieniami i nierówną pigmentacją. Zastosowano w nim innowacyjny oraz przebadany pod względem skuteczności kompleks Dermawhite® NF LS, który działa przeciwzapalnie i depigmentacyjnie. Długotrwale hamuje aktywność tyrazonazy. Kompleks zawiera również kwas glukonowy, który jest odpowiedzialny za „wyłapywanie” jonów miedzi, niezbędnych do powstawania melaniny oraz ma delikatne działanie złuszczające. Opatentowany Hydromanil® zapewnia natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie warstwy rogowej naskórka, dodatkowo regulując proces jego złuszczania. Zawarta w preparacie alantoina oraz woda termalna z Iwonicza-Zdroju koją i łagodzą podrażnienia.

Preparat nie zawiera barwników ani parabenów.

 


[1] Źródło: Segmenter 2010

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze