1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Czarna kreska wciąż w modzie

Najważniejszy w narysowaniu precyzyjnej kreski jest dobór odpowiedniego narzędzia. (Fot. iStock)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Może być zmysłowa, trochę drapieżna, czasem zabawna. Zależy, jak poprowadzisz linię. Warto próbować, właśnie teraz, siedząc w domu. Jak mówi wizażystka Gosia Macias, ćwiczenie czyni mistrzem.

Zmieniają się style i mody, a jaskółki na powiekach pozostają niezmienne. Może czasem trochę bardziej rozwiną skrzydła, zahaczając też o dolną powiekę. Skąd ten fenomen kreski? Rzeczywiście, czarna kreska nie wychodzi z mody, a jeśli na chwilę zniknie, to szybko powraca. To prosty element graficzny, który jednocześnie pozwala łatwo modelować i podkreślać oko. Zawsze wygląda elegancko i sexy. Kreska jest na tyle wyrazista, że od razu widać, iż mamy „zrobiony” makijaż. Rzęsy wydają się zagęszczone, spojrzenie podkreślone. To najprostsze rozwiązanie, szczególnie w wersji wieczorowej. Poza tym 95 proc. kobiet wygląda dobrze w jaskółkach na powiekach.

Od lewej: Sophia Loren kreską podkreślała migdałowy kształt oka; Anya Taylor-Joy w serialu „Gambit królowej”. Makijaż odpowiedni do nastroju, mroczny i szalony; modelka na pokazie Rag and Bone (Fot. Getty images, Imaxtree.com/free)

Jestem sceptyczna co do stwierdzenia „najprostsze rozwiązanie”, mimo lat praktyki muszę się nagimnastykować, żeby zrobić sobie ładne kreski. Jakieś podpowiedzi? Najważniejszy jest dobór odpowiedniego narzędzia. Osoby, którym łatwo jest kreślić, pisać, mogą sięgnąć po długie pędzelki. Te, które nie mają tak pewnej ręki, niech używają pisaków. Wykreślenie kreski to nie jest trudna sprawa i ćwiczeniem łatwo dojść do wprawy. Warto poćwiczyć właśnie teraz, będąc w domu. Jeśli nie jestem pewna, jaki kształt powinna mieć kreska, najpierw robię szkic. Na pędzelek nabieram odrobinę kredki, żeby rysunek był precyzyjny, a na skórze nie zostało zbyt dużo produktu. Gdy od razu zaczniemy rysować kredką na powiece, nic się nie da z tym zrobić. Szkic pędzelkiem możemy skorygować patyczkiem higienicznym. Potem to wszystko wystarczy pociągnąć jeszcze raz eyelinerem w pisaku lub w pędzelku. Gdy pokryjemy szkic głęboką czernią, nie będzie widać, że coś wcześniej majstrowałyśmy pod spodem.

Czy używasz bazy, żeby utrwalić eyeliner? Szczerze mówiąc, nie. Uważam, że im mniej warstw, tym lepiej wygląda makijaż. Jeśli ktoś lubi, można delikatnie przypudrować powiekę. Wtedy paradoksalnie będzie trudniej zrobić makijaż, ponieważ kredka nie będzie tak łatwo ślizgać się po skórze.

Co zrobić, gdy kreska odbija się na górnej powiece? Niektóre osoby mają taką budowę oka, że cokolwiek zrobią, kreska się odbije. Można spróbować z naprawdę dobrymi wodoodpornymi eyelinerami. Mają je w ofercie M.A.C i Kat Von D.

A jakie są twoje ulubione produkty? Najczęściej używam eyelinera w słoiczku Maybelline – bardzo dobry produkt za rozsądną cenę. Jedyne, co warto zrobić, to dokupić sobie profesjonalny pędzelek. Najłatwiej kreski maluje się pędzelkiem do brwi – płaskim, wąskim, ściętym pod kątem.

Od lewej:  1. Epic Ink Liner NYX Professional 49,10 zł (notino.pl). 2. Flyliner Longwear Liquid Eyeliner Fenty Beauty 99 zł (sephora.pl). 3. Dual Dare All-Day Waterproof Liner, wodoodporny, czarny, matowy liner i kredka w jednym M.A.C 97 zł. 4. Tattoo Liner, wodoodporny eyeliner w odcieniu Trooper Black (ekstremalna czerń), kat von d 95 zł. 5. Black Dual-Ended Eyeliner, limitowana edycja eyelinera z podwójną, grubszą i cieńszą końcówką, Pat Mcgrath labs ok. 112 zł z przesyłką (Amazon). 6. Liquid Liner Anastasia Beverly Hills 119 zł (sephora.pl). 7. Voyeur, wodoodporny, trwały tusz do kresek, Hourgass 185 zł (sephora.pl). 8. Eyeliner Eyestudio Lasting Drama 24h Gel Maybelline 39 zł (Zalando) 9. Pędzelek do brwi Dual Ended Brow Brush Say makeup 69 zł (Nutridome). (Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze