fbpx

Azjatyckie inspiracje od Nah-nu

Azjatyckie inspiracje od Nah-nu

Nah -nu to autorski projekt Katarzyny Skorek. Na tle innych polskich projektantów wyróżnia się ona odważnym podejściem zarówno do tkaniny, jak i do formy. Tym razem do wiosenno – letniej kolekcji 2013 sięgnęła po inspiracje rodem z Azji.
Nah-nu to połączenie minimalistycznych form z maksimum kreacji i designu. Projekty Kasi Skorek zachwycają odważną, niebanalną i nietuzinkową linią. Tym razem, wiosenno-letnia kolekcja na 2013 rok została zainspirowana Azją, zarówno tą daleką, jak i bliskowschodnią.

Stąd też proste do tej pory, niezwykle architektoniczne formy, zostały uzupełnione o marszczenia i drapowania, które dodają orientalnego smaku. Oprócz klasycznych, bezpiecznych szarości i beżów, pojawia się soczysta pomarańcz, łudząco przypominająca swoim odcieniem sari buddyjskich mnichów, czy soczysta zieleń, która przywołuje we mnie wspomnienie wietnamskich pól ryżowych.

W kolekcji znaleźć można zarówno kreacje mocno podkreślające sylwetkę – blisko ciała, z odsłoniętym brzuchem, jak również oversizowe, niezwykle wygodne i dające poczucie bezpieczeństwa.

I na końcu pragnę tylko wspomnieć o sesji zdjęciowej wykonanej w różnych zakątkach Azji, która jeszcze mocniej wzbudza we mnie tęsknotę za tym, moim ulubionym, kontynentem.