fbpx

Pollini by Nicholas Kirkwood

Pollini by Nicholas Kirkwood
fot. materiały prasowe

Współpraca Pollini z Nicholasem Kirkwoodem, który od kilku sezonów projektuje kolekcje dla Pollini, jest bardzo udana. A nowa kolekcja jest tego dowodem.
Kolekcja jesień/zima 2012 Pollini by Nicholas Kirkwood zaczyna się od klasycznych kształtów typowych dla historii marki. Ale brytyjski projektant stworzył kolekcję o deseniu „undergroundu”. Zbudowana jest z wielu przeciwieństw. Jest bardzo współczesna, nowoczesna i świeża, przy zachowaniu tradycji marki. Klasyczne kształty zostały złamane industrialnymi elementami (metalowe obcasy) i rockowymi detalami. Najmocniejsze wśród nich są metalowe zdobienia i graficzne wzory kojarzące się z kulturą Azteków ubrane w żywe barwy.

Znajdziemy tu kolor żółty, pomarańczowy, niebieski, ale też brązy i czernie. Niektóre modele maja charakterystyczną podeszwę dla projektanta, znajdziemy tu też wyraźnie geometryczne, nietypowe obcasy, platformy, architektoniczne zdobienia, a nawet cekinowe podeszwy.

Nicholas Kirkwood dla Pollini/ więcej zdjęć w galerii

Materiały to klasyczne skóry cielęce, ale także egzotyczne desenie i faktury. Skóry gładkie łączone są z lakierowanym, z zamszem, kolorowymi i metalowymi detalami. Nicholas Kirkwood po raz kolejny udowadnia, że jego wyobraźnia nie zna granic. Buty jego projektu są zawsze rozpoznawalne, a przede wszystkim są naprawdę piękne.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>