fbpx

Gdzie szukać pomocy?

Gdzie szukać pomocy?
fot.123rf

Fundacja Alivia postanowiła bardzo praktycznie pomóc pacjentom szybko i mądrze rozpocząć leczenie raka. Służą temu dwa narzędzia: Kolejkoskop.pl i Onkomapa.pl; z obu można skorzystać bez wychodzenia z domu.
KOLEJKOSKOP.PL

znajduje najkrótsze kolejki do badań

Portal internetowy znajduje dla chorych najkrótszą kolejkę do rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej i PET-CT w ramach świadczeń NFZ. Po wybraniu rodzaju badania i nazwy miejscowości Kolejkoskop.pl wskaże placówki diagnostyczne, gdzie skierowanie zrealizujemy najszybciej. Zmieniając kryteria wyszukiwania, w promieniu 50 lub 100 kilometrów można często znaleźć placówki oferujące jeszcze krótsze terminy badań. Pacjenci mają możliwość aktualizowania czasu oczekiwania w ośrodkach oraz wyrażania opinii na ich temat.

ONKOMAPA.PL

przewodnik po przyjaznych ośrodkach

Onkomapa.pl to internetowy przewodnik po 40 ośrodkach onkologicznych w Polsce, tworzony przez pacjentów dla pacjentów. Na portalu tym chorzy i ich bliscy (już prawie 8 tys. osób) ocenili główne placówki onkologiczne oraz poszczególnych lekarzy w nich pracujących. Na podstawie tych opinii portal tworzy ranking ośrodków i lekarzy przyjaznych pacjentom. Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych – twórca i administrator portalu, pracuje nad jej rozwojem i już niebawem bazę strony ONKOMAPA.PLzapełni kilkaset nowych ośrodków radioterapii, pracowni diagnostycznych, przychodni onkologicznych i szpitali.

Więcej w Przewodniku Onkologicznym NIE-BO-RAK w marcowym wydaniu magazynu Zwierciadło

Przeczytaj również na ONET

Partnerzy: