fbpx

Rozwojowe meble-zabawki do pokoju dziecka

Rozwojowe meble-zabawki do pokoju dziecka
Dekoria.pl

Zaangażowani rodzice zdają sobie również sprawę z konieczności stymulowania kreatywności, wyobraźni i ciekawości świata u dziecka. Można to robić dzięki odpowiedniemu zaaranżowaniu bezpiecznej i kolorowej przestrzeni. Jakie zabawki i meble najlepiej wpłyną na rozwój dziecka?


Odpowiednie przedmioty w dziecięcym pokoju stymulują zmysły malucha – jak wybrać meble, aby dziecko miało kontakt z wyjątkowymi i rozbudzającymi wyobraźnię przedmiotami?

 

Bujane zabawki pomagają ćwiczyć koordynacje
Koniki na biegunach to zabawki, które pamiętają ze swojego dzieciństwa rodzice. Bujaki zapewniają dzieciom rozrywkę i pomagają w ćwiczeniu koordynacji ruchowej. Wybierając bujak, warto zwrócić uwagę na jego stabilność, a to zagwarantują duże i szerokie płozy. Dobrze, jeśli zabawka jest wykonana z drewna, np. akacjowego, oraz ma ciekawy i kolorowy design, który zainteresuje dziecko.


Meble inspirowane światem zwierząt
Kącik zabaw to główne miejsce, w którym dziecko będzie poznawać świat. Warto, aby był dopasowany do wieku i potrzeb dziecka oraz zachęcał do spędzania w nim czasu i rozwojowej zabawy. Taki efekt można osiągnąć dzięki kolorowym meblom i dodatkom z motywami zwierząt, np. krzeseł, wieszaków, lampek czy stolików.

 

Naturalne materiały
Najważniejsze przy wyborze zabawek i mebli dla dziecka jest bezpieczeństwo, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na materiał i wykonanie przedmiotu przeznaczonego dla malucha. Najlepiej wybrać tworzywa naturalne. Wśród przedmiotów dla dzieci prym wiedzie drewno. Za wyborem zabawek z tego materiału przemawia przede wszystkim ich prostota, naturalność wykonania oraz bezpieczeństwo i trwałość. Zabawki i mebel wykonane z drewna dodatkowo pobudzają zmysły dziecka, a sam dotyk drewna będzie działał kojąco.

 

Bujaki, meble z motywem zwierzęcym oraz inne dekoracje dla malucha można znaleźć na Dekoria.pl