fbpx

Sylwia Chutnik w Warszawie

Sylwia Chutnik w Warszawie

Poprosiliśmy zaprzyjaźnionych rodziców, by opowiedzieli nam, jak spędzają czas ze swoimi pociechami w wielkim mieście.
1. Gdzie w mieście spędzacie czas w towarzystwie swojego dziecka?

Najchętniej w parku, na spacerze z psem. Ale są też inne miejsca, na przykład Fotoplastikon.

2. Czy macie takie miejsca, gdzie jako rodzic z dzieckiem czujecie się komfortowo? (Można bez problemu wjechać tam wózkiem, obsługa jest tolerancyjna dla dziecięcych zachowań, jest kącik do zabawy dla dzieci, w toalecie jest przewijak).

Oczywiście, takich miejsc jest całkiem sporo- w naszej fundacji MaMa co roku przygotowujemy i uaktualniamy listę Miejsc Przyjaznych Rodzicom i Dzieciom. Same startujemy z MaMa Cafe na Wilczej 27b w Warszawie, gdzie oprócz kawy i herbaty oraz bezglutenowych ciastek będzie można spędzić czas z dziećmi w sposób twórczy i swawolny!

3. Czy lubicie korzystać z miejsc przeznaczonych specjalnie dla rodziców z dziećmi: sale zabaw, osiedlowe kluby mam, klubokawiarnie dla maluchów?

Polecam sprawdzone, z autentyczną „przyjaznością” dla dziecka. Dla rodziców najmłodszych dzieci takie miejsca to dobra alternatywa wobec siedzenia w domu.

4. Czy bierzecie udział w warsztatach dla rodziców z dziećmi?

Mój syn ma już ponad 8 lat i w związku z tym oferta warsztatowa jest coraz mniejsza. Ale lubiłam zawsze warsztaty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które edukowały najmłodszych w kwestii sztuki współczesnej.

5. Czy szukacie zajęć dla swojego dziecka, w których również bierzecie czynny udział, czy oddajecie dziecko w dobre ręce?

Lubię wspólne szaleństwa, ale czasami potrzebuję też porozmawiać z innymi „dorosłymi” i wtedy chętnie oddaję syna w ręce cioć.

6. Czy chodzicie do kina razem z dzieckiem? Na czym byliście ostatnio?

Nasza fundacja organizuje w 3 kinach w Polsce specjalne seanse dla rodziców, gdzie maluchy mogą być na sali a starsze dzieci spędzają czas z opiekunkami. Natomiast chodzimy na wszystkie filmy dla dzieci, które wchodzą na ekrany kin.

7. Czy chodzicie z dzieckiem na koncerty, do teatru, na wystawy?

Idealne poranki muzyczne w Filharmonii, wszystkie teatry dziecięce i wszystkie galerie- wszędzie tam, gdzie dziecko może uczyć się kultury i wydobywać z siebie wyobraźnię.

8. Czy są takie miejsca, gdzie możecie razem z dziećmi zrelaksować się lub czegoś nauczyć?

Ja już nie, ale nasza fundacja prowadzi Koło Gospodyń Miejskich dla matek, które nie chcą już zostawać same w domu.

9. Czy zna Pan/i miejsca/zajęcia, gdzie może Pan/i robić coś dla siebie razem z dzieckiem? Na przykład joga dla rodziców i dzieci, zajęcia na basenie, choreoterapia, warsztaty śpiewu?

Tak!

10. Gdybyście mieli zaprojektować wymarzone miejsce dla rodziców z dziećmi, to jak by ono wyglądało? Jakiego rodzaju udogodnienia powinny tam się znaleźć i jakiego rodzaju zajęcia odbywać?

To standardy naszej fundacji: życzliwa obsługa dla rodziców i dzieci; płaska nawierzchnia; podjazd; niski schodek przy wejściu lub obsługa, która pomaga wnieść wózek; lekko otwierane drzwi lub obsługa, która oferuje pomoc; szerokie drzwi, w których może zmieścić się wózek; przestrzeń wewnątrz, która pozwala na swobodne poruszanie się wózkiem lub/i „parking” dla wózków; przewijak lub inne wygodne miejsce w toalecie; możliwość bezstresowego karmienia piersią; w restauracjach i barach menu dziecięce lub możliwość zamówienia pół porcji i na wynos; krzesełka dla małych dzieci; wydzielona strefa dla niepalących; zabawki, do których dziecko ma łatwy dostęp; kącik zabaw dla dzieci; zapewniona opieka dla dzieci; możliwość swobodnego poruszania się z dziećmi po lokalu.