1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia

Kolacja na hucie

Jedzenie i sztuka nieczęsto idą w parze: dziś jednak w stołecznej galerii Kordegarda odbędzie się wydarzenie artystyczne, które napędzi wspólny posiłek.

„Kolacja na Hucie” to realizowana od 2007 roku artystyczno-społeczna inicjatywa Jakuba Słomkowskiego, który wraz ze Stowarzyszeniem Nie Z Tej Bajki zwraca uwagę na zapomnianą i niszczejącą od lat nieczynną XIX-wieczną Hutę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Poprzez zaproszenie ludzi na kolację, pośrodku byłego głównego planu Huty, artysta zwraca uwagę nie tylko na to konkretne miejsce, ale też wyczula zwiedzających do odszukiwania podobnych miejsc w całej Polsce. „Kolacja na Hucie” ma na celu ożywienie Starej Huty przy wykorzystaniu potencjału, jaki drzemie w obiektach o industrialnej architekturze. Podczas kolacji każdy uczestnik może się zaprezentować bądź zrealizować własny projekt: koncert, performans, happening, projekcje filmów i specjalnie przygotowanych wizualizacji. Wystawa w Galerii Kordegarda przedstawia dokumentację akcji „Kolacja na Hucie” z 5 lat jej istnienia, a także pokazuje prace, które powstały na skutek inspiracji hutą i tematem przestrzeni opuszczonej. Wystawie będą towarzyszyć liczne działania performatywne, koncerty, wykłady i happeningi.

ARTYŚCI:

Sylwia Domańska

Maciej Dzikliński

Krzysztof Herman

Jakub Kasznia

Marek Kucharski

Łukasz Kwietniewski

Maciej Łepkowski

Kasia Nocuń

Agnieszka Połaniecka

Roberto Rivas Caravaca

Jakub Słomkowski

Tomasz Zugaj

Współorganizatorem wystawy jest Fundacja In Situ.

Otwarcie: 5 kwietnia, godz. 19:00, Krakowskie Przedmieście 15/17 podczas otwarcia odbędzie się krótki wykład Pawła Litwina o Hucie w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wystawa potrwa do 27 kwietnia

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze