1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Porządek w 10 minut

123rf.com
10 minut dziennie aktywności na rzecz utrzymania porządku, pozwoli ci żyć w ładzie i harmonii. Warto uświadomić sobie, że to, jak wygląda otoczenie wokół nas znacząco wpływa na nasze samopoczucie.

Możesz się zastanawiać, jak w tym szybkim życiu znaleźć czas na porządkowanie mieszkania i utrzymywanie go w idealnym ładzie i czystości. Jamie Novak, autor książki „The Get Organized Answer Book, 1000 Best Quick and Easy Time-Saving Strategies and 1000 Best Quick and Easy Organizing Secrets”, przekonuje, że wcale nie potrzeba dużo czasu, by zachować wokół siebie porządek. Wystarczy przez 10 minut dziennie zadbać o to, by nasza przestrzeń była funkcjonalna.

1. Pudełko na rzeczy pożyczone. 2. W jednym miejscu trzymaj kable od urządzeń, których regularnie używasz. Chodzi o telefon, laptop, GPS, kamerę, itp. 3. Każdego dnia wieczorem sporządzaj listę zadań do wykonania.> Zamieszczaj na niej również takie sprawy, jak kupienie baterii do pilota od telewizora czy przyszycie guzika do spodni. 4. Na bieżąco segreguj domową bieliznę. Pozbądź się podartych, spranych ręczników i pościeli, której nie używasz. Podobnie zrób z kocami, narzutami, ścierkami. Niepotrzebne rzeczy możesz wywieźć do schroniska dla zwierząt. 5. Pozbądź się bibelotów, które straciły już swój blask. To różnego rodzaju wazony, figurki, obrazki, pamiątki z wakacji. Jeśli jesteś sentymentalna, włóż je do skrzyni wspomnień i schowaj w niewidocznym miejscu. 6. Miej kosmetyczkę do codziennego makijażu. W ten sposób zaoszczędzisz czas na szukanie kosmetyków, kiedy rano się malujesz. 7. Przejrzyj instrukcje obsługi. Jeśli już nie jesteś właścicielką urządzeń, których instrukcje obsługi dotyczą, wyrzuć je. Potrzebne trzymaj w jednym miejscu. 8. Utrzymuj lodówkę w czystości. Na bieżąco pozbywaj się przeterminowanej żywności z lodówki. Wyznacz jedną półkę do przechowywania resztek. 9. Sortuj katalogi w poczcie elektronicznej. 10. Trzymaj w jednym pudełku na paragony, które mogą być potrzebne przy zwrocie lub reklamacji towaru. W odpowiednim momencie, będziesz wiedziała, gdzie je znaleźć.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze