1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Moc przyciągania w 5 krokach według Vitalego

Moc przyciągania w 5 krokach według Vitalego

123rf.com
Był bezdomnym na ulicach Dallas, spał na schodach poczty, bo miał tam skrytkę pocztową i liczył, że dostanie czek za któryś ze swoich tekstów. Joe Vitale marzył o tym, żeby pisać. Dzisiaj jest autorem bestsellerów, w których dzieli się wiedzą jak przyciągać obfitość. Nazywa siebie przebudzonym milionerem.

W książce „Przebudź się! Odkryj sekret szczęścia i życia pozbawionego problemów” Joe Vitale opisuje cztery etapy, które prowadzą do szczęścia i dobrobytu. Wie, co pisze, bo doświadczył tego wszystkiego we własnym życiu. Odwoływanie się do tych faktów stanowi dużą wartość tej książki. Vitale przekonuje, że jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego życia, jesteś ofiarą. I najpierw trzeba z tej roli wyjść. Wziąć odpowiedzialności za swoje życie, przestać obwiniać los i innych ludzi, tylko poczuć własną moc. To, że samemu kreujemy swoje życie. Co nam zatem przeszkadza w realizowaniu marzeń? Przekonania, których często sami nie jesteśmy świadomi. Autor książki 10 lat pracował nad nimi z własnym coachem. Kiedy uwierzył, że im więcej wydaje pieniędzy, tym więcej zarabia, jego kariera lawinowo się rozwinęła. Dotąd bał się braku gotówki i właśnie jego doświadczał. Jak to zmienić? Etapami.

Moc przyciągania, czyli jak w pięciu krokach osiągnąć wszystko, czego chcesz

1. Dowiedz się, czego nie chcesz

Wiedza na ten temat jest przydatna. Rozejrzyj się po swoim życiu i wypisz rzeczy, sytuacje, okoliczności, których nie chcesz. Te, z którymi pragniesz się pożegnać się na zawsze.

2. Złóż deklarację, czego chcesz

Deklarujesz, czego chcesz. Afirmujesz życie, jakiego chcesz doświadczać. Na tym etapie może się okazać, że nie wiesz tego tak naprawdę. Bez krystalicznej wizji niczego jednak nie osiągniesz. Nadszedł czas na wyznaczenie sobie celu, podjęcia zamiarów.

3. Pozbądź się ograniczających przekonań

To jest oczyszczenie z blokujących myśli. Konieczne, by zacząć przyciągać obfitość. Chcę mieć dużo pieniędzy, mówisz sobie. Ale zaraz pojawia się, ale... jak to zrobić, nie dam rady, to nie dla mnie, zawsze mam pecha, itd. Takie myśli ograniczają cię, sprawiają że zamiary się nie materializują. Trzeba sprawdzić co się gnieździ w podświadomości.

4. „Zwizualizuj” swój cel

Wyobraź sobie końcowy cel. Najważniejszy jest tu aspekt uczuciowy, chodzi o to, żebyś czuł się już tak, jakby się to wszystko o czym marzysz, wydarzyło. Pomoże ci w tym technika wizualizacji albo medytowanie. Masz udawać, że marzenia się już zmaterializowały, to wszystko.

5. Zacznij działać pod wpływem inspiracji

Oznacza to, że trzeba uwolnić się od przywiązania. Swoich potrzeb, uzależnień, pragnień. To czas, żebyś przestał marzyć i poddał się sile wyższej. Nie masz wyrzekać się swoich zamiarów, broń Boże, tylko je „puścić”. A jednocześnie działać. Mimo lęku, odważnie, słuchając swojej intuicji. Zrób ten krok, a Wszechświat zrobi jeszcze kilka. Zdecyduj się na to współdziałanie. Efekty będą zdumiewające, obiecuje Joe Vitale.

Więcej na ten temat przeczytasz w książce

„Przebudź się! Odkryj sekret szczęścia i życia pozbawionego problemów”, Joe Vitale, Wydawnictwo Sensus

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze