1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Fair Dating - nowy sposób na randki w sieci

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Portale randkowe istnieją w Polsce od 15 lat. Wiele się przez ten czas zmieniło, a twórcy randek w sieci korzystali z wielu sposobów, by ułatwić singlom znalezienie właściwego partnera. Niedawno na rynek wkroczył portal łączący zasadę Fair Dating z profesjonalnym testem dopasowania.

Portale randkowe istnieją w Polsce od 15 lat. Wiele się przez ten czas zmieniło, a twórcy randek w sieci korzystali z wielu sposobów, by ułatwić singlom znalezienie właściwego partnera. Niedawno na rynek wkroczył portal łączący zasadę Fair Dating z profesjonalnym testem dopasowania. Na czym polega wyjątkowość portalu Kochaj.pl?

Autor: Sylwia Stodulska-Jurczyk

- Założyłem profil, bo szczerze mówiąc, trochę już straciłem cierpliwość - przyznaje Jacek z Krakowa. - Mam za sobą długi związek, ale od tamtej pory przytrafiają mi się same przelotne znajomości.  Mam wrażenie, że w tłumie ludzi, których poznaję w różnych portalach, trudno jest mi wychwycić pasującą do mnie osobę. Myślę, że test dopasowania, brzydko mówiąc, wyeliminuje osoby, z którymi i tak się nie dogadam, a podpowie mi te właściwe. Czuję taki większy komfort psychiczny.

- Kochaj to jeden z kilku sposobów na poznawanie mężczyzn - mówi 29-letnia Sylwia z Lublina. - Na pewno jest to fajna rozrywka i możliwość spontanicznego spotkania się na mieście. Nie obawiam się, że coś pójdzie nie tak, bo nie podchodzę do tego śmiertelnie poważnie i po prostu lubię poznawać nowych ludzi. Ale oczywiście bardzo chciałabym, aby z jednej z takich znajomości wyszło coś poważnego. Przyznaję, że czekam na tzw. wielką miłość.

15 lat temu pojawił się pierwszy polski portal randkowy Sympatia.pl. Od tego czasu wiele się zmieniło, począwszy od podejścia i wymagań osób korzystających z tego typu portali, aż po rodzaje i jakość oferowanych im usług. Na rynku portali randkowych zadebiutował niedawno całkiem nowy serwis Kochaj.pl. Jak twierdzą osoby, które mają już tam swój profil - to „portal inny niż wszystkie”.

Dlaczego Fair Dating?

Kochaj.pl to portal oparty na profesjonalnym teście dopasowania opracowanym przez psychologów i specjalistów IT. W praktyce oznacza nową jakość randkowania przez internet. Idea Fair Dating zakłada, że spotkanie w realu odbywa się bez niemiłych niespodzianek i wygląda dokładnie tak, jak miało wyglądać. To duża wygoda i przede wszystkim oszczędność czasu doceniana przede wszystkim przez osoby, które z randkowaniem w sieci mają już pewne doświadczenia.

Taką osobą jest Ewa (34-letnia singielka z Warszawy), która ma za sobą kilkuletni związek z mężczyzną poznanym przez jeden z portali randkowych.

- Dość szybko spotkałam w ten sposób interesującego człowieka - mówi. - Wybór był trafny, bo w końcu opisujemy siebie na swoim profilu i piszemy, jakie mamy oczekiwania. Dobrze wspominam ten związek, choć z upływem czasu okazywało się, że mamy nieco inne plany na przyszłość. W końcu rozstaliśmy się, ale to doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że portale randkowe mają sens. Poza tym znam innych ludzi, którzy poznali się w ten sposób i są bardzo szczęśliwi.

Na podstawie wyników testu dopasowania w Kochaj.pl użytkownicy otrzymują propozycje tylko pasujących do nich osób - a więc takich, z którymi mają szansę stworzyć trwały związek. Test bierze pod uwagę zarówno podobieństwa, jak i przeciwieństwa. Na podstawie analizy 8 kluczowych kategorii (emocjonalność, skrupulatność, poszukiwanie nowych doświadczeń, styl komunikacji, potrzeba bliskości, relacje z ludźmi, potrzeba kontaktów, orientacja życiowa) algorytm łączy użytkowników w pary. Taka formuła, oparta na wiedzy ekspertów, skraca czas poszukiwań i zwiększa szanse na znalezienie odpowiedniego partnera.

- W dzisiejszych czasach jesteśmy tak zabiegani, że na wszystko brakuje nam czasu, a co dopiero na dokładne poznawanie nowej osoby - przyznaje Ewa. - Taki portal to duże ułatwienie. Uważam, że ludzie, którzy poznali się na przysłowiowej dyskotece, to prawdziwi szczęściarze - ale takie historie zdarzają się coraz rzadziej, dlatego ja wolę inne sposoby. Kochaj to taki portal inny niż wszystkie, dlatego mam nadzieję, że i tym razem spotkam w ten sposób fajnego faceta - kończy Ewa.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze