1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Zrozum męską psychikę (cz. 2)

123rf
Chcesz frustracji i poczucia porażki w związku? Spróbuj zmienić mężczyznę. Wpadnij na taki pomysł, zrób wszystko, żeby ci się udało, a na pewno przegrasz. Jak do tego nie dopuścić?

Nie próbuj zmieniać mężczyzny

Tego mężczyźni (zresztą kobiety też) nienawidzą najbardziej na świecie. Próba zmiany kogokolwiek kończy się manipulacją i dominacją. A to nie rokuje dobrze relacji, wiadomo. To nie oznacza, że nie mamy się zmieniać. Zmiana przecież leży w naturze człowieka i jest wskaźnikiem naszego rozwoju. Tylko, że my sami mamy podejmować decyzję o zmianie, a raczej pozwolić na jej „wydarzanie” się. Po co chcemy z kimś żyć? Żeby kochać i być kochanym. Takimi, jakimi jesteśmy. A nie być zmienianym, czyli nie być akceptowanym. Nie oznacza to, że masz zgadzać się na wszystko, co mężczyzna ma do powiedzenia, czy do zrobienia. Nie. Wyrażaj to, co czujesz i myślisz, ale zmieniaj siebie. Popatrz na mężczyznę jak w lustro. To, co ci się nie podoba, odszukaj w sobie i to zmień. I czekaj aż sprawa sama się rozwiąże. Jesteście jednością. Zmiany w tobie spowodują reakcję w nim. Tobie potrzeba zaufania, uważności i cierpliwości. Dlatego nie krytykuj, raczej chwal, kiedy jest ku temu okazja. Nie doradzaj, jeśli on cię o to nie poprosi. Traktuj go z szacunkiem, pokazując że go lubisz nawet, jeśli jakieś jego cechy cię denerwują. I ty, i on jesteście w swoim człowieczeństwie doskonali. Kiedy to sobie uświadomisz, napięcie związane z chęcią zmiany mężczyzny, zniknie, a on zostanie.

Zrozumiesz męską psychikę, jeśli zaakceptujesz, że:

- inaczej patrzycie się na świat, ty na pierwszym miejscu wybierasz bliskość i bycie w relacji, on osiąganie rezultatów (w relacji też), - inaczej się komunikujecie, on ma uwagę skierowaną na cel, ty na własne uczucia, dlatego mów jasno o tym, co czujesz, - on przede wszystkim chce być akceptowany takim, jakim jest, żeby stać się lepszym, dlatego nie próbuj go zmieniać, - on czasem potrzebuje ciszy i czasu, by móc głębiej zaangażować się w związek, dlatego nie pośpieszaj tego procesu i nie zagaduj waszych uczuć, - on potrzebuje czuć, że mu ufasz i dajesz przestrzeń na samodzielne działania, które zbliżą go do ciebie, dlatego bądź cierpliwa i okazuj, że go kochasz.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze