1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Zrozum męską psychikę (cz. 1)

123rf
Czy czasem nie wydaje ci się, że on jest z innej planety? Z Marsa, kiedy ty jesteś z Wenus? Skoro cały czas chcesz z nim żyć, warto żebyś została ekspertem męskiej psychiki.

1. Zrozum dwa różne punkty widzenia

To kwestia perspektywy. Twój sposób widzenia rzeczy, życia, współżycia z innymi ludźmi jest inny niż jego.

Kobieta ma: - wrodzoną zdolność do komunikowania się z innymi, - potrzebę życia w harmonii, - instynkt do dawania wsparcia i przyjmowania pomocy, - silne pragnienie wyrażania swoje uczuć i słuchania innych ludzi.

Dla mężczyzny przede wszystkim się liczy: - uzyskanie wyników, - czerpanie satysfakcji ze swoich osiągnięć i sukcesów.

Priorytety nie są takie same. Inne są potrzeby emocjonalne. Kobiety zazwyczaj dają i mają nadzieję otrzymać uwagę, rozumienie, słuchanie, podczas gdy mężczyźni dostać zachętę do pewności siebie oraz uwielbiają być podziwiani. Dla ciebie ważny jest szacunek i zrozumienie. Dla niego akceptacji jego decyzji, zachęcanie, by osiągał cele. Dlatego wyrażaj to, czego pragniesz. (Lubię, jak mnie słuchasz. Uwielbiam twoje przytulanie. Czuję się przez ciebie rozumiana). On potrzebuje podpowiedzi. Jednocześnie pokaż mu, że mu ufasz. Niech wie, że podejmuje właściwe decyzje, że doceniasz go i podziwiasz jego działanie. Gdy jego potrzeby zostaną uszanowane, zbliży się do ciebie bez lęku.

2. Mów prosto i jasno

Jeśli wydaje ci się, że on cię nie rozumie, mówisz do niego, ale on cię nie słyszy, zacznij mówić jaśniej i prościej. Prosto do celu. Bez gierek (obrażanie się, ciche dni), bez obwiniania („bo ty zawsze..., bo ty nigdy), bez manipulowania (nie chcesz mnie słuchać, więc wychodzę...). Gdy tak postępujesz, on rzeczywiście cię nie słyszy. Bo nie mówisz, czego chcesz. Jeśli marzysz, żeby spędzać z nim więcej czasu powiedz: Chciałabym, żebyśmy częściej gdzieś razem wychodzili. Dobrze mi z tobą, gdy jemy razem kolację w restauracji. Pamiętaj - prosto do celu! Jeśli wiadomość zostanie wysłana, otrzymasz odpowiedź.

3. Uszanuj jego ciszę

My, kobiety, boimy cię ciszy. Potrafimy zagadać wszystko i wszystkich. I mężczyźni obawiają się tego naszego aspektu. Bo w większości tacy wygadani nie są. Kobieta średnio wypowiada 7 tysiący słów dziennie, mężczyzna 4 tysiące. My wolimy razem rozwiązać problem, przeanalizować go, wspólnie dojść do wniosków. A oni wolą przemyśleć sobie to wszystko w spokoju i samemu wpaść na genialny pomysł. Mężczyzna chce przynieść ci go jak bizona z polowania, domagając się podziwu. A ty jesteś zawiedziona, że cię pominął, bo widocznie nie jesteś dla niego ważna. Jeśli tak jest, to masz głębszy problem z poczuciem własnej ważności, którym warto się zająć. Tymczasem przyjmij to, że jego milczenie może być dowodem na to, że on ciebie słucha, tylko potrzebuje czasu, by zadziałać. Szuka najlepszego sposobu reagowania. Jest duże prawdopodobieństwo, że on chce cię zrozumieć, aby bardziej się zaangażować w relację z tobą. Jeśli jasno wyartykułowałaś mu o co ci chodzi, naucz się czekać, nie zmuszaj go do rozmowy, kiedy czujesz, że nie ma na nią ochoty. Spróbuj czasem z nim pomilczeć, nie bój się tego. Daj mu przestrzeń, wtedy podarujesz mu klucz do tego, żeby się otworzył.

Uwaga: są kobiety, których psychika w przeważającej części jest męska i mężczyźni bardzo kobiecy.

3 błędy zakochanej kobiety - TUTAJ

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze