fbpx

Czy można znaleźć miłość przez internet?

serwisy randkowe
123rf.com

Badanie przeprowadzone przez World Dating Company pokazało, jak bardzo nowe rozwiązania
i technologia wpływają na życie Polaków oraz budowanie przez nich relacji. Chociaż samo podejście do miłości nie uległo diametralnym zmianom, to większa część osób poszukuje jej za pośrednictwem sieci. Dzisiaj platforma internetowa stała się miejscem spotkań, poznawania ludzi o podobnych wartościach nierzadko w celu znalezienia miłości swojego życia.

Co drugi internauta uważa, że w sieci może znaleźć wymarzonego partnera. 2/3 ankietowanych jest gotowe, aby przenieść wirtualną znajomość do świata rzeczywistego, a blisko 40% robi to już po kilku, kilkunastu wymienionych wiadomościach. Jednocześnie uwagę zwraca fakt, że zaledwie 6% respondentów przyznało, że ludzie z ich bliskiego otoczenia nie do końca zgadzają się, że taki sposób na poznawanie znajomych jest bezpieczny.

Według 40% ankietowanych miłość to dzielenie wspólnych wartości i podejścia do życia,
a 28% przyznało, że jest to stan, w którym ciągle myśli się o ukochanej osobie. Internauci deklarują, że najczęściej szukają drugiej połowy, która będzie uczciwa, inteligentna, posiadająca wysoką kulturę osobistą i poczucie humoru.

Ważnym aspektem badań było zadanie pytań dotyczących poszukiwania miłości w sieci specyficznym grupom społecznym, jakimi są użytkownicy serwisów ZakochanyRodzic.pl – rodzice samodzielnie wychowujący dzieci i MlodeSerca.pl – osoby, które ukończyły 40 lat. Ponad 50% respondentów przyznało, że od co najmniej ponad dwóch lat samemu zajmuje się dzieckiem. Prawie 100 % ankietowanych uważa, że samotni rodzice mają prawo ułożyć sobie życie na nowo. W potencjalnych partnerach samotni rodzice cenią przede wszystkim ich uczciwość, opiekuńczość,
wyższe wykształcenie oraz brak nałogów. Natomiast na pierwszym miejscu wśród swoich wartości stawiają: szczęście dziecka, miłość, zdrowie i rodzinę.

Z kolei badani użytkownicy serwisu MlodeSerca.pl deklarują, że najważniejsze cechy charakteru dla osób dojrzałych to: uczciwość, zamożność, poczucie bezpieczeństwa, brak nałogów i bycie młodym duchem, a recepta na udany związek polega na współpracy, kompromisie, oddaniu
i przyjaźni. 86% ankietowanych użytkowników platformy uważa, że można znaleźć miłość swojego życia, będąc już po czterdziestce. Ponad połowa ankietowanych chciałaby stworzyć długotrwały związek z osobą poznaną na serwisie randkowym, a 45% ma nadzieję na znalezienie choćby przyjaźni. Według wyników badania nawiązywanie relacji po czterdziestce nie jest proste: 75% respondentów twierdzi, że pomimo wystarczającej ilości czasu na szukanie miłości, poznanie osoby w takim wieku jest trudnym zadaniem. 33% badanych chciałoby, aby jego nowy partner był równolatkiem, podczas gdy zaledwie 14% marzy o młodszym.

W badaniu wzięli udział użytkownicy serwisów randkowych: Przeznaczeni.pl, MlodeSerca.pl oraz ZakochanyRodzic.pl.

na podst. mat.pras. World Dating Company

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze