fbpx

5 kłamstw na temat pragnień mężczyzn

5 kłamstw na temat pragnień mężczyzn
123rf.com

Badania pokazują, że to, co kobietom często wydaje się prawdą na temat pragnień mężczyzn, wcale nią nie jest. Jakie stereotypy oddzielają nas od rzeczywistości?

Kłamstwo 1: Mężczyźni dobrze się czują w towarzystwie kobiety w typie kumpelki

Być może w liceum lub na początku studiów. Jednak dorosły mężczyzna nie zainteresuje się poważnie kobietą, która mogłaby być jego kolegą. Taką, z którą może uprawiać sport, iść na piwo, przeklinać czy opowiadać nieprzyzwoite dowcipy. Dojrzały mężczyzna pragnie kobiecej kobiety – z klasą, eleganckiej, pewnej siebie. Takiej, która znacząco różni się od jego kolegów.

Kłamstwo 2: Mężczyźni boją się emocjonalnych kobiet

Istnieje stereotyp, że mężczyzna źle znosi to, gdy kobieta okazuje emocje. W szerszym kontekście wydaje nam się, że faceci boją się naszych uczuć. Jest to nieprawda. Za tym nieporozumieniem kryje się fakt, że oni wolą, kiedy komunikujemy swoje uczucia w sposób bezpośredni, jasny i prosty. Bez zbędnego dramatyzowania oraz gierek. Kluczem jest tu sposób komunikacji, a nie zamknięcie na świat kobiecych uczuć, który ich w sposób naturalny ciekawi.

Kłamstwo 3: Mężczyźni chcą, żeby kobiety były dla nich tajemnicą

Nie chodzi o to, żeby podawać się na talerzu jak pieczony kurczak, bo oni lubią nas odkrywać samodzielnie. Jednak nacisk należy tu położyć na słowo „odkrywać”. Mężczyzna nie lubi rozwiązywać skomplikowanych rebusów na temat tego, kim naprawdę jesteś i co właściwie robisz. Pragnie zbliżyć się do kobiecej autentyczności. Bez otwartości ze strony partnerki i chęci wprowadzenia go do kobiecego świata, to się nie uda. Mężczyzna wówczas może się zniechęcić wiecznie zamkniętym wiekiem tajemniczej skrzyni. I trudno mu się dziwić.

Kłamstwo 4: Mężczyźni nie doceniają inteligentnych kobiet, a nawet się ich lękają

Istniej mit, że mężczyźnie nie należy pokazywać swojej inteligencji oraz sprytu. Podobno w cenią są głupawe blondynki, przy których oni czują się męscy i silni. Prawdopodobnie to postawa części z mężczyzn, ale nie tych dojrzałych. Inteligencja kobiet jest inna niż ta męska, ponieważ nasze mózgi trochę inaczej działają. Dlatego pewny siebie mężczyzna, który nie ma problemów z poczuciem własnej wartości, jest nią zainteresowany, bo dzięki niej poznaje inną perspektywę. Jego świat rozszerza się o nieznane dla niego rewiry. Myślenie kobiety rozwija go raczej, a nie straszy. Dlatego nie chowaj przed nim swojej inteligencji. Jeśli się jej przestraszy, nie najlepiej to o nim świadczy.

Kłamstwo 5: Mężczyźni muszą żyć w niepewności, żeby nie zdradzać

Nie jest prawdą, że mężczyzna nie może być ciebie pewny, że ma drżeć przed tym, że mu umkniesz w inne objęcia. To podobno gwarancja tego, że sam nie będzie cię zdradzać, bo zajęty będzie pilnowaniem ciebie. Poza tym jest to dla niego podobno podniecające. Jest jednak inaczej. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, potrzebują czuć się przy bliskiej osobie bezpiecznie i spokojnie. Nikt, ani on, ani ty, nie ma pewności, że będziecie ze sobą do końca swych dni, ale poczucie, że jest się z osobą godną zaufania, jest w cenie.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze