fbpx

Lek na zdradę mężczyzn

Lek na zdradę
123rf

Co może sprawić, że mężczyzna będzie wierny? Według badań opublikowanych w The Journal of Neuroscience – oksytocyna.
Okazuje się, że hormon oksytocyna może pomóc mężczyznom nie zdradzać. Oksytocyna, wytwarzana przez podwzgórze mózgu, nazywana jest hormonem bliskości i miłości. U kobiet odgrywa istotną rolę podczas porodu i opiekowania się noworodkiem. Im więcej oksytocyny, tym więcej w nas zaufania.

Naukowcy postanowili sprawdzić, czy wpływa ona na utrzymanie monogamicznych relacji międzyludzkich. I odkryli, że mężczyźni, którym podawano oksytocynę, a którzy byli zaangażowani w stałe związki, w znacznie mniejszym stopniu interesowali się atrakcyjnymi kobietami, niż ci uczestnicy badań, którzy otrzymywali placebo.

– Poprzednie badania nornic preriowych pokazały, że oksytocyna pomogła w wierności samców – powiedział René Hurlemann. – Dlatego sprawdziliśmy to u ludzi. I otrzymaliśmy podobne wyniki. Mężczyźni ze zwiększonym poziomem tego hormonu, nie podchodzili do atrakcyjnych kobiet, które zostały na potrzeby badań „podstawione”. Mimo, że one nawiązywały z nimi zachęcający kontakt wzrokowy. Nie ocenili oni tych kobiet jako szczególnie atrakcyjne, natomiast wyżej cenili sobie więzi ze stałą partnerką. Grupa mężczyzn, której nie podawano oksytocyny, była bardziej chętna do flirtowania i mniej wylewna, jeśli chodzi o ocenę stałego związku.

8 powodów, dla których ludzie się zdradzają – TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze