fbpx

Kiedy mężczyzna się nie angażuje

zaanagazowanie w zwiazek
123rf.com

Chyba większość kobiet woli, kiedy on jasno deklaruje swoją miłość, zaangażowanie i gotowość do wspólnego życia. Jednak większość mężczyzn lubi z tym zwlekać. Co robić?

zaanagazowanie w zwiazek
123rf.com

Krok 1: Porozmawiaj szczerze sama ze sobą.

Zastanów się dobrze, czego więcej chcesz w tym związku. Nie zważaj na normy społeczne, które zakładają, że po pewnym czasie randkowania facet powinien się oświadczyć czy zrobić coś w tym stylu. Skontaktuj się ze swoimi uczuciami i uświadom sobie, czego pragniesz. Życie wydaje się dostarczać nam dokładnie to, na czym się koncentrujemy, więc jeśli nie jesteś skupiona na tym, czego naprawdę chcesz, nie materializuje się to w twoim życiu. Chciałabyś nosić pierścionek zaręczynowy na palcu, wręczony ci przez właśnie tego mężczyznę? Wyobraź to sobie. A może brakuje ci wyznania miłosnego? Jakichś konkretnych gestów z jego strony? Jak byś się czuła, gdyby on to uczynił? Poczuj to. A teraz zastanów się do czego jest ci to potrzebne? Jak się czujesz bez tego? Niepewna, gorsza, zła? Postaraj się przetransformować negatywne emocje w pozytywne. Nie oszukuj się jednak, nie tłum trudnych uczuć, tylko poczuj je, aż miną. Poczekaj aż wypełnią cię przyjemne uczucia.

Krok 2: Ustal czas oczekiwania.

Na razie sama ze sobą ustal, ile możesz czekać. W ten sposób również sobie dasz czas na bycie z nim bez wewnętrznego napięcia. Weź sobie urlop od swoich oczekiwań, nie dawaj mu nic do zrozumienia, nie sugeruj niczego półsłówkami. Na ten czas całkowicie wyluzuj i baw się dobrze. Taki stan umysłu i uczuć pozwala się sytuacji rozwijać w najlepszą stronę. Kiedy nie naciskasz energią oczekiwań, sprawy same się układają.

Krok 3: Powiedz o swoich pragnieniach.

To ważne, żeby partner wiedział, czego ty chcesz od waszej relacji. Jeśli uważasz, ze związek utknął w miejscu, które ci nie odpowiada, powiedz mu o tym. Ważne jest jednak, żeby twoje słowa nie zabrzmiały desperacko, jak „propozycja nie do odrzucenia”, jak jakiś nacisk. Skoncentruj się raczej na komunikacji swoich uczuć bez próby wymuszenia czegokolwiek. Bądź również psychicznie przygotowana na to, że on może chcieć czegoś zupełnie innego niż ty. Niezależnie od wyniku rozmowy, jesteś na dobrej pozycji, bo będziesz wiedziała, jak sprawy się mają. Jeśli tak naprawdę chcesz innej relacji, nie będziesz na tą traciła już więcej czasu. Ty masz kontrolę nad własnym losem, nie oddawaj jej komuś innemu.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze