Test dla twojego związku

Test dla twojego związku
123rf

Bycie w związku może wydawać się nam oczywiste, zwłaszcza gdy mamy za sobą lata spędzone razem. Łatwo wpaść pułapkę oczywistości. Czasem nie jesteśmy pewni, czy rzeczywiście dzieje się coś złego, czy jednak wszystko jest w porządku. W takiej sytuacji można zadać sobie następujące pytania.
 

Prawda czy kłamstwa?

Czy zdarza się, że okłamujesz swojego partnera? Nawet w błahych sprawach? Nie tylko na temat tego, gdzie byłaś, co robiłaś, ale też ile pieniędzy wydałaś, co kupiłaś? Masz przed partnerem tajemnice? Może wydaje ci się, że gdyby się o tym dowiedział, byłoby między wami naprawdę źle? Jeśli kłamiesz, przeinaczasz fakty, ukrywasz, albo robi to twój partner, wasz związek jest zagrożony brakiem autentyczności.

Otwartość czy zamknięcie?

Czy jesteś schowana za murem obronnym, co objawia się, że nie rozmawiasz z partnerem o swoich trudnych sprawach, ale też o uczuciach? Żyjesz w twardej skorupie, która oddziela cie od człowieka, z którym jesteś? Nie zwierzasz mu się, nie dzielisz smutkami, wątpliwościami, ale też radościami i nadziejami? Wasze rozmowy dotyczą tylko codzienności, technikaliów życia bądź wyrażacie wobec siebie jedynie pretensje, wytykacie sobie słabe punkty i walczycie ze sobą? Jeśli jesteś zamknięta na partnera lub on przejawia taką postawę, wasz związek zagrożony jest brakiem bliskości.