fbpx

Zaufanie w związku – jak je odzyskać

Zaufanie w zwiazku
123rf.com

Zdrada to nie tylko niewierność, także kłamstwo, złamanie obietnicy, unik, wyjawienie tajemnicy, brak lojalności. Wakacje sprzyjają temu, by stracić zaufanie partnera. Żeby je odzyskać, potrzeba czasu i konkretnych kroków.
1. Przyznaj się do tego, że zrobiłaś coś, co sprawiło, że partner stracił do ciebie zaufanie. Im szybciej, tym lepiej. Im dłużej żyjemy w kłamstwie, tym dłużej trwa proces gojenia się. Jeśli partner dowie się o tym z innego źródła, odzyskanie zaufania będzie znacznie trudniejsze.

2. Zadeklaruj poprawę. Zobowiąż się do tego, że nie powtórzysz już swojego błędu. Licz się z tym, że partner będzie potrzebował dowodów na twoją uczciwość.

3. Bądź otwarta podczas rozmowy z partnerem. Zrozum, że twój partner potrzebuje informacji o tym, co się stało i dlaczego. Odpowiadając na jego pytania, zastanawiaj się, czy podawanie faktów będzie dobrze służyło dalszej relacji. Komunikuj się tak, żeby pokazać swoją dobrą wolę. Nie denerwuj się, jeśli partner będzie powtarzał pytania, szukając potwierdzenia i upewnienia się.

4. Słuchaj uczuć partnera i swoich. Nie analizuj ich ani nie oceniaj. Słuchanie bez kwestionowania jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na czyjś punkt widzenia. Uczucia nie zawsze są racjonalne, ale są zawsze prawdziwe. Słuchaj partnera z szacunkiem, a potem powiedz o swoich uczuciach.

5. Bądź cierpliwa. Zapewnij swojego partnera, że rozumiesz, że on teraz potrzebuje czasu na odbudowę zaufania. Potrzebne są cierpliwość i współczucie.

6. Weź odpowiedzialność za swoje czyny. Będziesz bardziej wiarygodna, jeśli unikniesz nadmiernych wyjaśnień, racjonalizacji, usprawiedliwiania się. Mów jasno o tym, co się stało bez tłumaczenia się.

7. Skoncentruj się na swojej intencji. Miej świadomość, po co chcesz odzyskać zaufanie w związku. Jeśli kierują tobą dobre prawdziwe uczucia, ten kryzys w związku może doprowadzić was do jeszcze większej bliskości.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze