1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Jak skutecznie schudnąć

Zamiast stosować kolejną dietę-cud zmień styl życia. To najlepszy sposób, żeby skutecznie schudnąć.

Nie można być przez całe życie na diecie. Dieta łączy się z wyrzeczeniem, rezygnacją z czegoś, oczekiwaniem, aż się skończy i będzie można wrócić do starych przyzwyczajeń. Pomyśl, jak trwale zmienić styl życia i nawyki żywieniowe.

Oto zasady, o których należy pamiętać:

Określ cel

Nie mów sobie, że chcesz schudnąć 5 czy 7, czy x kilogramów, tylko nastaw się na to, żeby za 3 miesiące dobrze wyglądać w tym kostiumie kąpielowym albo zmieścić się w tę sukienkę.

Unikaj częstego wchodzenia na wagę

Zastanów się, dlaczego chcesz schudnąć? Przede wszystkim, żeby się czuć lżej, wejść w ulubione dżinsy czy dobrze wyglądać w letniej sukience z zeszłego roku. Nie sprawdzaj więc ciągle, czy waga pokazuje mniej niż wczoraj i przedwczoraj.

Ogranicz podjadanie

Za każdym razem, gdy masz ochotę coś zjeść, pomyśl, czy naprawdę jesteś głodna/głodny, czy w rzeczywistości chodzi o zaspokojenie głodu emocjonalnego, jakiegoś braku, który chcesz sobie w ten sposób zrekompensować.

Pij dużo wody

Gdy odczuwasz nieodparty na pozór głód, najpierw wypij szklankę wody i poczekaj kwadrans. Po tym czasie szczerze zastanów się, czy nadal jesteś głodna/głodny. Nawet jeśli odpowiedź jest twierdząca, to na pewno zjesz mniej. Pamiętaj jednak, żeby pić tylko wodę. Każdy napój słodzony, nawet w wersji light, ma dodatkowe kalorie.

Ruszaj się

Nie chodzi tylko o ćwiczenia w klubie fitness, jogging albo intensywną jazdę na rowerze. Po prostu korzystaj z każdej okazji, żeby się ruszać: np. zamiast jeździć windą – wejdź po schodach, wysiądź jeden przystanek wcześniej i zrób sobie krótki spacer, do znajomych jedź rowerem a nie samochodem.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze