1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Zajęcia fitness - nowe metody

Zajęcia fitness - nowe metody

123rf.com
Uprawianie sportu ma wiele zalet I dla ciała, I dla ducha. A jednak tak trudno się do tego zmobilizować. Specjaliści wymyślają więc ciągle nowe zajęcia fitness.

Partyrobics

[embed]http://youtu.be/lMeKzllg7S4[/embed]

Zajęcia fitness, które łączą elementy tańca i  aerobicu. Dostępne dla osób w każdym wieku. Sale do ćwiczeń przypominają atmosferę klubu: głośna muzyka, dyskotekowe oświetlenie. Technika jest bardzo prosta – każdy ćwiczy osobno w rytm muzyki, nie trzeba wykonywać określonych kroków. To doskonała metoda na dynamiczny relaks i spalenie kalorii – aż do 600 kcal przez godzinę.

Aqua Boxing

[embed]http://youtu.be/tG86dqVm6s4[/embed]

Połączenie klasycznego aqua aerobicu z elementami kickboxingu, o dużej intensywności i minimalnym ryzyku kontuzji. Ćwiczy się w rytm muzyki, najczęściej w specjalnych piankowych rękawicach. W programie są zajęcia w parach (miniwalki) i ćwiczenia indywidualne: kopnięcia i ciosy. Aqua boxing jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn.  Modeluje ciało,  działa antycellulitowo, wzmacnia wydolność.

Crossfit

[embed]http://youtu.be/tzD9BkXGJ1M[/embed]

Zajęcia powstały kilka lat temu w USA jako połączenie różnych ćwiczeń np. biegania, pompek, brzuszków, jazdy na rowerze. Podstawą jest angażowanie wielu grup mięśniowych, co osiąga się właśnie poprzez zróżnicowanie technik. Są to zajęcia ogólnorozwojowe. W zależności od celu, jaki postawi sobie ćwiczący (utrata wagi, rekreacja), crossfit różni się intensywnością, liczbą powtórzeń, długością serii, obciążeniem.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze