1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zwierciadło poleca
 4. >
 5. Wystartował plebiscyt Kryształki Zwierciadła - zagłosuj i wygraj nagrody

Wystartował plebiscyt Kryształki Zwierciadła - zagłosuj i wygraj nagrody

Zobacz galerię 18 zdjęć
To od was zależy, kto wygra tegoroczny plebiscyt Kryształki Zwierciadła. Oto pięcioro nominowanych - są bardzo młodzi, ale sporo już osiągnęli. Ich talenty, zaangażowanie i pracowitość robią wrażenie. Zagłosuj na swojego kandydata i wygraj wyjątkowe nagrody.  

Kryształek Zwierciadła przyznawany jest przez czytelników miesięcznika „Zwierciadło”. To właśnie oni - w drodze plebiscytu - głosują na bohaterów przecierających szlaki, nie bojących się wyzwań i mających na koncie pierwsze sukcesy. Nagroda wręczana jest od 2008 roku podczas uroczystej Gali Kryształowych Zwierciadeł.

O wielu laureatach plebiscytu z czasem staje się głośno. Nominowany w 2015 roku Łukasz Żal to dziś ceniony operator z nominacjami do Oscara i BAFTA na koncie. Przed laty wśród nominowanych znaleźli się też m.in. siostry Barbara i Zuzanny Wrońskie tworzące muzyczny duet Ballady i Romanse, aktor Jakub Gierszał czy fotograf i artysta wizualny Paweł Bownik. Laureatami nagrody zostali m.in.: pianista i kompozytor Piotr Orzechowski czy doktor Karol Charkiewicz, który zajmuje się leczeniem bezpłodności u kobiet po chemioterapii.

W 2019 roku nagrodę otrzymała Iza Sopalska-Rybak, działaczka społeczna, prezeska fundacji Kulawa Warszawa, która szkoli instytucje i firmy, uświadamiając, przed jakimi wyzwaniami na co dzień stają osoby z różnymi niepełnosprawnościami.

Kryształki Zwierciadła 2020 - nominowani

 Klaudia Krawiecka (fot. Aleksandra Loska-Pawlęga) Klaudia Krawiecka (fot. Aleksandra Loska-Pawlęga)

Klaudia Krawiecka

Informatyczka. Rocznik 1993. W Finlandii, gdzie studiowała, odbierała pierwszą w historii nagrodę dla kobiety za najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Obecnie jest doktorantką na Oksfordzie, gdzie prężnie działa w organizacji Oxford Women in Computer Science Society. Postuluje, żeby przestać traktować informatykę jako męski kierunek, i organizuje warsztaty z programowania dla dzieci, aktywizujące dziewczynki. Nominowana za naukowe osiągnięcia i niezłomność w walce o równe szanse. Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.1.symbol nagrody.uzasadnienie wyboru kandydata.

 Monika Krzyżanowska (fot. Grzegorz Czaplicki/Bulletproof Warsaw) Monika Krzyżanowska (fot. Grzegorz Czaplicki/Bulletproof Warsaw)

Monika Krzyżanowska

Aktywistka. Rocznik 1987. Założycielka Fundacji „One Day” wspierającej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka w całej Polsce. Monika jest pomysłodawczynią i organizatorką m.in. wielkiej akcji świątecznej, w ramach której każdy z nas może spełnić gwiazdkowe marzenia dzieciaków. Na co dzień One Day ułatwia podopiecznym start w dorosłe życie, organizując im testy, kursy i szkolenia zawodowe. Nominowana za społecznikowskie zacięcie, wrażliwość i talent do aktywizowania innych.  Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.2.symbol nagrody.uzasadnienie wyboru kandydata.

 Jakub Józef Orlińska (fot. Jiyang Chen/ IMG Artists) Jakub Józef Orlińska (fot. Jiyang Chen/ IMG Artists)

Jakub Józef Orliński

Śpiewak operowy. Rocznik 1990. Młody kontratenor odbiega od stereotypu śpiewaka muzyki klasycznej. Obdarzony niezwykłą barwą głosu zdobywa kolejne prestiżowe wyróżnienia w świecie operowym, jak choćby tegoroczna nagroda magazynu „Gramophone” w kategorii: młody artysta roku. Jest też m.in. zwycięzcą konkursu organizowanego przez Metropolitan Opera dla młodych talentów, a także laureatem Paszportów „Polityki”. A jednocześnie jest utalentowanym tancerzem breakdance. Nominowany za niezaprzeczalny talent i trafną artystyczną intuicję. Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.3.symbol nagrody.uzasadnienie wyboru kandydata.

 Natasza Parzymies (fot. Emilia Oksentowicz) Natasza Parzymies (fot. Emilia Oksentowicz)

Natasza Parzymies

Reżyserka. Rocznik 1999. Jej serial „Kontrola” oglądają widzowie na wszystkich kontynentach. Ta historia miłości między dwiema młodymi kobietami jest dostępna za darmo w sieci. Cieszy się popularnością także w tak konserwatywnych obyczajowo krajach, jak: Indie, Chiny czy Brazylia. Początkowo „Kontrola” miała być tylko projektem na zaliczenie w szkole filmowej, ale rozrosła się aż do siedmiu odcinków, nad którymi Natasza wraz z ekipą pracowała pro bono. Nominowana za oryginalne spojrzenie i umiejętność łączenia ludzi ponad podziałami. Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.4.symbol nagrody.uzasadnienie wyboru kandydata.

 Iga Świątek (fot. Marcin Cholewiński/PAP) Iga Świątek (fot. Marcin Cholewiński/PAP)

Iga Świątek

Tenisistka. Rocznik 2001. Zeszły rok był dla niej startem w „dorosłym tenisie”. Udanym, o czym świadczą m.in. finał w Lugano czy udział we wszystkich turniejach Wielkiego Szlema. Jako juniorka w wieku 15 lat wygrała turniej zawodowy w Sztokholmie, rok później – w Bergamo. W 2018 roku została mistrzynią juniorskiego Wimbledonu, ma też złoty medal w deblu (z Kają Juvan, Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Buenos Aires). Iga razem z Urszulą Radwańską są ambasadorkami akcji Dzieciaki do Rakiet, promującej tenis w szkołach. Nominowana za skuteczność, hart ducha i wolę walki. Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.5.symbol nagrody.uzasadnienie wyboru kandydata.

Jak głosować?

 1. Wybierz kandydata oraz nagrodę, którą chcesz otrzymać.
 2. Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.nr kandydata.symbol nagrody.uzasadnienie wyboru kandydata. Przykład: Jeśli wybrałaś/wybrałeś kandydata nr 1 i nagrodę z symbolem A, wyślij SMS o treści KZ.1.A.uzasadnienie wyboru kandydata (koszt SMS-a to 2,46 zł brutto).
 3. Na głosy czekamy od 21 kwietnia do 31 maja 2020 roku.
 4. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Wybierz nagrodę, którą chcesz wygrać:

 fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Nagroda A. Voucher na weekendowy relaks dla dwóch osób, do wykorzystania w wybranym luksusowym Hotelu SPA Dr Irena Eris. Voucher obejmuje 2 noclegi, wyżywienie oraz chwile wytchnienia w Centrum SPA z basenami, kompleksem saun i jacuzzi. Wartość nagrody – 2480 zł. Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.nr kandydata.A.uzasadnienie.

Nagroda B. Wazon Triu marki Rosenthal. Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.nr kandydata.B.uzasadnienie.

Nagroda C. 3 zestawy biżuterii W.Kruk z najnowszej kolekcji autorskiej Blask. Biżuteria wykonana ze srebra, zdobiona połyskującymi cyrkoniami. Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.nr kandydata.C.uzasadnienie.

Nagroda D. Lampa zapachowa Lolita marki Maison Berger Paris (w zestawie z esencją zapachową). Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.nr kandydata.D.uzasadnienie.

Nagroda E. 5 zestawów Givenchy: L’Interdit EDT o pojemności 35 ml i pomadka Le Rouge Deep Velvet w odcieniu 37. Wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ.nr kandydata.E.uzasadnienie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze