1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca
  4. >
  5. Październikowy „Sens” już w sprzedaży. Na okładce Paulina Młynarska

Październikowy „Sens” już w sprzedaży. Na okładce Paulina Młynarska

Wierne czytelniczki „Sensu” z pewnością pamiętają naszą akcję społeczną „Solidarność Kobiet ma Sens”. Prowadziliśmy ją przez trzy lata na łamach, ale też podczas licznych spotkań, treningów czy warsztatów - pisze redaktor naczelna Joanna Olekszyk we wstępniaku do wydania, w którym "Solidarność Kobiet ma Sens" powraca jako Tematu Numeru.

Anija Miłuńska, pionierka kręgów kobiecych w Polsce przekonuje, że solidarność kobiet mamy w genach; psycholożka Katarzyna Miller opowiada o sile kobiecego siostrzeństwa; do wychowania córek do solidarności nawołuje Magda Korczyńska, twórczyni projektu "Jak wychowywać dziewczynki"; trenerka kompetencji miękkich Kamila Rowińska daje przykłady dobrych praktyk we w pełni kobiecym zespole w organizacji; psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz zachęca, by oderwać się od źle pojmowanej lojalności wobec przodkiń i żyć własnym życiem.

Jedną z ikon siostrzeństwa jest nasza okładkowa bohaterka, Paulina Młynarska. W rozmowie z Joanną Olekszyk przyznaje się do swojej wojowniczej natury. "Moja praca wewnętrzna polega więc na tym, żeby rozpoznać, kiedy ta wojownicza natura bierze górę i idę w coś, żeby odreagować czy dlatego, że ogarnęła mnie chęć zemsty" - wyjaśnia. Dla niej narzędziem rozwojowym stała się joga, ale - jak podkreśla - każdy ma swoją rolę do odegrania w życiu i nie jest tak, że praktyka tworzy szeregi klonów, a pozwala dotrzeć do naszego prawdziwego powołania. Silne postacie kobiet goszczą również w rubryce "Mentorki", do której dała się zaprosić współtwórczyni Festiwalu Nauki w Warszawie prof. Magdalena Fikus, oraz "Rozwój przez sztukę" - Sylwia Zientek przybliża bohaterki swojej książki "Polki na Montparnassie".
W rozpoznawaniu powołania warto odwołać się do intuicji - temu poświęcamy nasz Temat Dodatkowy "Instrukcja obsługi intuicji". Choć intuicja nie jest łatwa do przebadania, przyznaje dr Matylda Gerber, to naukowczyni widzi w nim podstawowy mechanizm biologiczny, dziś wyparty przez rozumową analizę. I puentuje: świadomość została stworzona, by korygować intuicję, a nie determinować nasz sposób działania - zatem wykorzystujemy ją zgodnie z przeznaczeniem. W kolejnych artykułach na ten temat: Hanna Samson podpowiada, jak nie mylić intuicji z chciejstwem trening intuicji na podstawie metody Fabrice'a Bonvina. W październikowym numerze ponadto m.in.: filmolożka Grażyna Torbicka i psycholożka Martyna Harland rozmawiają o filmie dokumentalnym „Gunda", życie aspika oczami pisarki Izabeli Szolc, archetyp Wagi zasady ujawniania siebie w mediach społecznościowych, apel do rodziców, by nie dali się zwieść zbyt grzecznym dzieciom, książki, filmy i wydarzenia rozwojowe, informator o warsztatach.
Październikowy numer SENSu zbiega się początkiem kalendarzowej jesieni. To naturalny czas spowolnienia i przygotowania do zimy, który wraz z krótszymi dniami przynosi długie wieczory. A te warto wykorzystać m.in. na dobre lektury, do których jako „Sens” co miesiąc staramy się zaliczać.

Życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy, ciepłych jesiennych wieczorów w dobrym towarzystwie... na przykład własnym.


Redakcja magazynu „Sens”

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Okładka Sens
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze