Marcowe „Zwierciadło” już w sprzedaży. Na okładce nowego wydania reżyserka Małgorzata Szumowska. Z kolei na dwóch okładkach kolekcjonerskich – Robbie Williams i Jakub Józef Orliński.
Na okładce marcowego wydania reżyserka Małgorzata Szumowska. Zawsze stara się żyć po swojemu, mówi, że bycie w kontrze jest dla niej stymulujące. I że nawet czasem woli powiedzieć coś, czego nie sądzi, bo to wywołuje rodzaj fermentu. A co ją kręci poza kręceniem filmów? Promowanie dojrzałej kobiecości. „W Polsce po 45. roku życia eksponowanie siebie i swojej kobiecości nie jest mile widziane. Chciałabym, by kobiety poczuły, że przed nimi otwierają się zupełnie nowe rejony i przestrzenie. Żeby nie bały się menopauzy. To żaden koniec, prędzej początek – wyzwolenie od napięcia przedmiesiączkowego, od niskiej samooceny, od presji wyglądu” – mówi. I dodaje: „Mam duże cele przed sobą, konsekwentnie je realizuję i mam zamiar robić to nadal. Jeżeli zdrowie mi na to pozwoli, to najbliższe 15 lat będzie najlepszym czasem dla mnie jako twórczyni, bo jestem teraz najbardziej dojrzała, najbardziej świadoma – wiem, czego chcę”. Wywiad Joanny Olekszyk.
Ale to nie wszystko, bo mamy też dwie okładki kolekcjonerskie. A na nich Robbie Williams i Jakub Józef Orliński.
Robbie Williams ma skomplikowaną relację z mediami. Jest jednocześnie ich czarnym charakterem i ulubieńcem. Sam ich i nienawidzi, i potrzebuje. Jest także, niezmiennie, fantastycznym i fascynującym bohaterem prasowych materiałów, w dobie poprawności i wizerunkowej bezbarwności wciąż gotowym udzielić szczerych, czasem szokujących wypowiedzi.
„Mam dziś 50 lat, czwórkę dzieci i jestem szczęśliwy. Jeśli kiedyś byłem zagubiony, duchowo i psychicznie chory, dziś mogę powiedzieć, że jestem uzdrowiony. Cieszę się swoją twórczością, swoją pracą, kocham moją rodzinę, kocham życie”. O Robbie'em pisze Anna Gacek, a rozmawia z nim Marta Kowalska.
Jakub Józef Orliński. Najbardziej znany polski kontratenor. Łączący niepasujące do siebie z pozoru światy – muzyki klasycznej i breakdance’u. Wybierający ścieżki nieoczywiste. „Moja historia jest historią odrzucenia” – mówi Zofii Fabjanowskiej. I dodaje: „Nie chcę robić z siebie ofiary, to po prostu stwierdzenie. Tych »nie« były tysiące. Podczas przesłuchań do orkiestr, teatrów, konkursów. Dostawałem sygnały, że się nie nadaję, że nie jestem brany pod uwagę. Bolało, ale ja sobie to doświadczenie cenię. Moim zdaniem prawdziwą siłę ludzie pokazują nie wtedy, kiedy cały czas im wychodzi, ale kiedy są w stanie się po różnych porażkach podnieść. Jak człowiek często zderza się z ziemią, nie robi to na nim potem takiego wrażenia. Kolanka już obite, więc już mnie tak nie zaskoczy kolejny raz”.
Co, kiedy nie dzieje się nic złego, a życie nie cieszy? Kiedy chcesz tylko leżeć w bezpiecznym kokonie? Ważne, by odzyskać radość – przekonuje Joanna Olekszyk w Temacie Miesiąca. To w gruncie rzeczy metoda ochrony zdrowia psychicznego w świecie nastawionym na osiąganie i bycie użytecznym. Nasze najbardziej radykalne oprogramowanie.
To może być przeczytanie książki, namalowanie obrazu, zrobienie na drutach szalika czy odbycie górskiej wędrówki. Każda aktywność, w której czerpiemy przyjemność z procesu, a nie z efektu. Zabawa czasem ratuje życie. „To jest najlepszy sposób na uwolnienie się od napięć czy stanów lękowych, na regulację nastroju. Człowiek, który się bawi, rozsiewa radość. Potrzeba nam jak najwięcej takich ludzi” – mówi psycholożka Ewa Woydyłło.
W dziale Spotkania aktorki Katarzyna Dąbrowska i Cameron Diaz, a także piosenkarka Margaret.
Jak wychowują rodzice siedmioletnich bliźniaków, Idy i Aarona, Agnieszka i Piotr Głowaccy? Postawili na ruch. I na czułe towarzyszenie w rozwoju. Wywiad Aliny Gutek.
Kiedy ojciec albo matka wchodzą w nowy związek, dorosłym dzieciom nie wolno się w to wtrącać – uważa psychoterapeuta Wojciech Eichelberger w cyklu „Rodzice na nowe czasy”. „Dziecięce marzenie o nierozerwalności związku rodziców jest przejawem rządzącej dzieciństwem naturalnej potrzeby bezpieczeństwa. Jeśli jednak ta potrzeba jest nadrzędna także w dorosłym życiu i dlatego nie potrafimy się zgodzić na nowe związki rodziców, to jest świadectwo emocjonalnej niedojrzałości”. Wywiad Aliny Gutek.
Dlaczego niektórzy z nas rezygnują z seksu? Czy ma to sens? Mówi o tym Beacie Pawłowicz seksuolożka Pola Dębowska-Ciępka.
Złość – zła czy dobra? Słyszymy, że trzeba nad nią panować, poskromić ją, okiełznać, a najlepiej nie czuć. „Ale jeśli nie akceptujemy złości, to znaczy, że ignorujemy własne granice” – mówi w Alfabecie emocji psycholożka Joanna Flis. „Złość jest kompasem, który pozwala się zorientować, co nam służy, a co nie, na co się zgadzamy, co jest nasze, co powinniśmy, a co chcemy”.
„Nie rób afery” to stały element naszego wychowania. Przy czym nikt nie ucisza w taki sposób chłopców. Wprost przeciwnie, u nich jest to raczej podgrzewane komunikatami: „Walcz o swoje” czy „Nie daj sobie wejść na głowę”, służącymi pokazaniu, jak rywalizować z innymi o terytorium bądź zasoby, tak żeby twoje było na wierzchu. Dostosowana kobieta nie wychodzi ze schematu kulturalnej, miłej, profesjonalnej i eleganckiej damy. Ale robi to kosztem utraty siebie – ostrzega psycholożka Marta Niedźwiecka w „Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny”. I zachęca: Zrób aferę! Rozmowa Joanny Olekszyk.
Przepłynęła 40 tys. kilometrów. Dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy, trzykrotna rekordzistka świata. Ma 155 medali mistrzostw Polski. Od 10 lat prowadzi fundację, walczy o zdrowe społeczeństwo. Jest zaangażowana w promocję Ustawy o sporcie i upomina się o pozycję kobiet w strukturach. W cyklu „Mam wpływ” Remigiusz Grzela rozmawia z Otylią Jędrzejczak.
W „Świecie młodych” Kasia Gandor, 32-letnia biotechnolożka i popularyzatorka nauki. Na swoim kanale przebojowo objaśnia najbardziej zawiłe problemy. „Ludzie chcą treści, które pomogą im przy wigilijnym stole zaorać wujka” – śmieje się. Rozmowa Angeliki Kucińskiej.
Poza tym w marcowym „Zwierciadle”:
- Kuchnia. Dania z restauracji JOEL sharing concept.
- Moda. Karnawał w odcieniach lodowego błękitu.
- Uroda. Fenomen polskich kosmetyków.
- Dom. Minimalistyczne mieszkanie projektantki biżuterii Jolanty Hofman.
- Zdrowie. Czy vapowanie jest OK?
- Wellness. Społeczne saunowanie.
Marcowe „Zwierciadło” dostępne także z dodatkami:
- kosmetykiem beBIO do wyboru;
- katalogiem „Podróże dla koneserów 2025”;
- kosmetykiem do wyboru.
KUP TERAZ: Zwierciadło w: Prasa – Empik