1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Baśnie braci Grimm” wybrał Zbigniew Mikołejko

„Baśnie braci Grimm” wybrał Zbigniew Mikołejko

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Bracia Grimm nie są wprawdzie autorami słynnych baśni, ale prawie 200 lat temu spisali i opracowali opowieści od dawien dawna obecne w kulturze europejskiej i światowej. To oni też po raz pierwszy zastosowali zwroty, bez których baśnie trudno sobie wyobrazić: dawno, dawno temu, za górami, za lasami, czy żyli długo i szczęśliwie.

Znaczenie zbioru braci Grimm podkreśliło UNESCO, w 2005 r.uznając baśnie za część światowego dziedzictwa kultury i wpisując do rejestru Pamięci świata!

Wybór, który prezentujemy w nowym, świetnym tłumaczeniu Elizy Pieciul-Karmińskiej zawiera 50 najbardziej znanych utworów (jest w nim m.in. baśń O wilku i siedmiu koźlątkach, Miejscy muzykanci z Bremy, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Paluszek, Śpiąca królewna, Królewna Śnieżka).

Wielkim atutem tego wydania są ilustracje Adolfa Borna, znanego czeskiego malarza i ilustratora (ur. 1930), którego prace są nagradzane.

źródło opisu: mediarodzina.pl

Książka nowa. Na stronie tytułowej dedykacja własnoręcznie napisana przez prof. Zbigniewa Mikołejko. Delikatnie zagięty grzbiet okładki.

Dedykacja:  „W mrocznych, bolesnych chwilach mojego dzieciństwa baśnie przynosiły mi zawsze jakieś światło i pokrzepienie. Mam więc nadzieje, że osoba, do której teraz trafi ta książka, znajdzie tam i dla siebie jakieś źródło ocalającej mocy. Zbigniew Mikołejko”.

fot. Krzysztof Opaliński

 

Prof. Zbigniew Mikołejko – polski filozof religii, historyk religii, eseista, pedagog, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Jest m.in. autorem książek: „Katolicka filozofia kultury w Polsce w epoce modernizmu”, „Elementy filozofii”, „ Spektakle zmysłów”.

Zebrane środki trafią do Oddziału Bajka – Wędrującej Szpitalnej Biblioteki. Akcja, zainicjowana przez miesięcznik Zwierciadło, wspiera Fundację „Serdecznik” w zakupie książek dla dziecięcych oddziałów. Każdy może wylicytować książkę na aukcji charytatywni.allegro.pl i wspomóc dzieci. 

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze